banner6

Cesurer iddiaları reddetti!

banner37

EL-SEN eski Başkanı Çağlayan Cesurer, taciz suçlamasıyla dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

Cesurer iddiaları reddetti!
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) eski Başkanı Çağlayan Cesurer, 18 yaşından küçük bir kıza cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla, Çamlıbel Polis Karakolu’ndaki polis ekipleri tarafından tutuklandı.

Hisarköy’deki bir eve televizyon tamiri için gittiği sırada evde bulunan 16 yaşındaki kıza tacizde bulunduğu iddiasıyla dün mahkemeye çıkarılan Cesurer, mahkeme tarafından yargılanacağı güne kadar ağır teminat şartlarıyla serbest bırakıldı. Cesurer’in, polis tarafından Girne Kaza Mahkemesi’ne kelepçe takılmadan getirildiği dikkat çekerken, mahkeme çıkışında ise basının görüntü alamaması için, mukayyitliğin içerisinde geçirilerek, arka kapıdan kaçırıldı.

Tahkikat memuru şahadet verdi

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Çamlıbel Polis Karakolu’nda görevli Polis Memuru Hakan Taşkıran, iddia makamının tanığı olarak yeminli şahadet verdi.

Taşkıran, zanlı Cesurer’in Hisarköy’de televizyon tamiri için gittiği evde, ev sakinlerinden, 18 yaşından küçük bir kızın elini 3 kez öptüğü, belinden tutup kendine çekerek dudağından öpmeye çalıştığını söyledi. Bunun üzerine ailenin polisi telefonla arayarak şikayetçi olduğunu kaydeden Taşkıran, zanlı Cesurer’in tutuklandığını söyledi. Tahkikatın tamamlandığını ve zanlının aile ile herhangi bir husumetinin bulunmadığını belirten Taşkıran, bu aşamada davalarında hazır olabileceği uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti ve olguları değerlendiren Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlı Çağlayan Cesurer’in yargılanıncaya kadar yurtdışına çıkışının yasaklanıp, haftada 3 gün en yakın polis karakoluna gelerek ispat-ı vücut yapmasına emir verdi. Yargıç Mesutoğlu, ayrıca zanlının 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kişi tarafından 100 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve Cesurer’in de 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına karar verdi.

Mahkemenin bağladığı teminat şartlarını yerine getiren Cesurer serbest kaldı.

“İddialar asılsızdır”

Öte yandan, televizyon tamirine gittiği evdeki kıza cinsel tacizde bulunmakla suçlanan Çağlayan Cesurer, Girne Kaza Mahkemesi’nde teminatla serbest bırakıldıktan sonra, Facebook isimli sosyal paylaşım sitesindeki sayfasından konuyla ilgili kısa bir açıklama yaptı ve hakkındaki iddiaların asılsız olduğunu yazdı.

Cesurer’in söz konusu açıklaması şöyle:

“Bugün tarafıma yapılan iddialar asla gerçekleri yansıtmamaktadır. Yapılan iddiaları kabul etmediğimi bugün konu ile ilgili tüm mercilere bildirmiş bulunmaktayım. Öyle veya böyle yargıya taşınan bu süreçte son sözü yargı söyleyecektir.”

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 10:32
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104