Çetenin 2 üyesi yurt dışına kaçtı

banner37

Lefke’de oluşturdukları 5 kişilik çeteyle, Y.Ö., isimli bir kişiyi kaçırarak ciddi şekilde darp etmekle suçlanan 3 zanlının tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı

banner87
Çetenin 2 üyesi yurt dışına kaçtı
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Lefke’de 5 kişiden oluşan bir çetenin, adam kaçırıp, ıssız bir yerde yere diz çöktürerek, üzerini soyduktan sora boğazına kemer geçirip ciddi şekilde darp etmesi olayıyla ilgili soruşturmasını sürdüren polis, çete üyesi oldukları iddiasıyla tutukladığı 3 zanlının tutukluluk süresini 4’er gün daha uzatırken, diğer iki kişinin yurt dışına kaçtığını belirledi.

Cemal Murat Dülger, Yakup Yılmaz, Mücahit Gencer, Saffet Buğra Erdemli ve Emin Batuhan Cankurt’un Y.Ö. isimli şahsı, iradesi dışında alıkoyarak Bağlıköy’deki bir restoranın batısında bulunan toprak yola götürüp, dövdüğü iddia ediliyor.

“Zorla insan kaçırma”, “Şiddet tehdidi”, “Ciddi darp ve darp”  suçlamasıyla tutuklanan zanlılardan Yakup Yılmaz, Mücahit Gencer ve Saffet Buğra Erdemli tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Füsun Cemaller’in huzuruna çıkarıldı ve tutukluluk süreleri 4 gün daha uzatıldı.

“Önce eve götürdüler,

sonra ıssız bir yere”

Meseleyle ilgili mahkemede yeminli şahadet veren Lefke Karakolu’nda görevli Polis Çavuşu Tansel Çizer, 6 Eylül 2019 tarihinde Polis Genel Müdürlüğü’nden bir yazı aldıklarını belirtti.

Çizer, 18 Ağustos’ta 00.30-04.00 saatleri arasında Yakup Yılmaz, Mücahit Gencer, Saffet Buğra Erdemli ve Emin Batuhan Cankurt’un Gemikonağı’nda sakin Y.Ö. isimli şahsı evinden kaçıraraki sorgulamak için zanlı

Cemal Murat Dülger’in evine götürdüğünü söyledi.

Polis, daha sonra beş zanlının, Y.Ö. isimli kişiyi, Bağlıköy’de bulunan Ambeli Village isimli restoranın batısında bulunan toprak yol içerisine götürerek, ciddi şekilde darp ettiklerini ifade etti. Tahkikatın tamamlanamadığını belirten polis çavuşu Tansel Çizer serbest kalmaları halinde meseleye etki etme olasılıkları olduğunu ve data görüşmelerinin tamamlanamadığını belirti.

Polis, aranan şahıslar, emareler ve alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri bulunduğunu kaydetti.

Yargıç da konunun çok ciddi bir mesele olduğuna değinerek zanlılara tutukluluk itirazı olup olmadığını sordu.

Zanlıların avukatı Cemal Gündüz tutukluluk talebine itirazlarının olmadığını beyan edince, Yargıç Güzeler, talep edilen 4 günlük ek tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75