Çetenin iki üyesi halen yakalanamadı

banner37

Lefke’de Y.Ö., isimli kişiyi kaçırarak ciddi şekilde darp etmekle suçlanan üç kişi yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Çetenin iki üyesi halen yakalanamadı
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Lefke’de oluşturdukları 5 kişilik bir çeteyle Y.Ö., isimli kişiyi kaçırıp ciddi şekilde darp etmekle suçlanan Yakup Yılmaz, Mücahit Gencer ve Saffet Buğra Erdemli’nin aleyhindeki soruşturma tamamlandı ve üç zanlı yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi. Cemal Murat Dülger ve Emin Batuhan Cankurt isimli zanlıların ise yurt dışına kaçtıkları belirtildi.

“Zorla insan kaçırma”, “Şiddet tehdidi” ve “Ciddi darp ve darp” suçlarından tutuklanan Yakup Yılmaz, Mücahit Gencer ve Saffet Buğra Erdemli, aleyhlerindeki polis soruşturması tamamlandığı için dün teminata bağlanılmak üzere Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz’ün huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, meselenin tahkikat memuru olan polis çavuşu Tansel Çizer yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Polis Genel Müdürlüğü’nden 6 Eylül 2019 tarihinde bir yazı aldıklarını belirten Çizer, 18 Ağustos’ta 00.30-04.00 saatleri arasında Yakup Yılmaz, Mücahit Gencer, Saffet Buğra Erdemli ve Emin Batuhan Cankurt’un Gemikonağı’nda sakin Y.Ö. isimli şahsı evinden kaçırarak sorgulamak için zanlı Cemal Murat Dülger’in evine götürdüğünü söyledi.

Daha sonra beş zanlının, Y.Ö. isimli kişiyi, Bağlıköy’de bulunan Ambeli Village isimli restoranın batısında bulunan toprak yol içerisine götürerek, ciddi şekilde darp ettiklerini ifade eden Çizer, tahkikatın tamamlandığını belirtti. Cemal Murat Dülger ve Emin Batuhan Cankurt’un yurtdışına çıktıklarının tespit edildiğini kaydeden Çizer, aleyhlerindeki soruşturma tamamlanan üç zanlının ise mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Güzelyurt Kaza Mahkemesi Yargıcı Mine Gündüz, üç zanlının da davaları görüşülünceye dek 1 ayı geçmemek kaydı ile hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75