Çetin, sedyeyle cezaevine gönderildi

banner37

Tatlısu-Girne anayolunda, karı-koca iki kişinin öldüğü, iki kişinin de yaralandığı trafik kazasına neden olmaktan tutuklanan araç sürücüsü Harun Reşit Çetin, dün ilk kez mahkeme huzuruna çıkarıldı

banner87
Çetin, sedyeyle cezaevine gönderildi
banner90
banner8

YARGIYI CEZAEVİNDE BEKLEYECEK… Kazada ağır yaralanan zanlı Harun Reşit Çetin, dün sedyeyle mahkemeye getirildi. Kaza sonucu 5 kaburgasında, kalçasında ve bacağında meydana gelen kırıklar nedeniyle ameliyat olan ve Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde müşahede altında tutulan Harun Reşit Çetin, dün teminat duruşmasına çıkarıldı ve yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

   Tatlısu-Girne anayolunda 15 Haziran’da meydana gelen ve karı-koca iki kişinin ölümü, iki kişinin de yaralandığı trafik kazasına neden olan Harun Reşit Çetin, dün ilk kez mahkeme huzuruna çıkarıldı.

   Kaza sonucu 5 kaburgasında, kalçasında ve bacağında meydana gelen kırıklar nedeniyle ameliyat olan ve Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde müşahede altında tutulan Harun Reşit Çetin, dün teminat duruşmasına çıkarıldı ve yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Amirliği’nde görev yapan polis çavuşu Mustafa İskender’i tanık kürsüsüne çağırdı.

   Polis çavuşu Mustafa İskender, 15 Haziran 2020’de, Tatlısu-Girne anayolu üzerinde, saat 18.00’de meydana gelen feci kazanın olgularını ve yaptığı soruşturmanın detaylarını mahkemeye aktardı.

   Mustafa İskender, zanlı Harun Reşit Çetin’in, “Dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu bir şahsın ölümüne neden olma” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

   İskender, zanlı Çetin’in, yönetiminde bulundurduğu GM 666 plakalı araçla, Tatlısu istikametinden Geçitkale istikametine seyrettiği bir esnada, dikkatsizliği ve ihmalkarlığı sonucu, kullandığı aracın kontrolünü kaybettiğine vurgu yaptı.

   İskender, Çetin’in, kontrolünü kaybettiği araçla, gidişine göre yolun sağına geçtiği esnada, karşı istikametten gelmekte olan Şaban Ateş’in kullanımındaki JD 773 plakalı araca, aracıyla çarpması neticesinde, ağır yaralanmalı ve ölümle neticelenen bir trafik kazası meydana geldiğini hatırlattı.

   Kaza esnasında JD 773 plakalı araçta, ön koltukta yolcu olarak bulunan Kemal Aydın’ın olay yerinde vefat ettiğini anımsatan polis çavuşu, konu aracın sürücüsü Şaban Ateş’in Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin Ortopedi Servisi’nde, aracın arka koltuğunda oturan Ayla Yıldız’ın ise 23 Haziran’da Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin Genel Yoğun Bakım Ünitesi’nde yaşamını yitirdiğini kaydetti. 

   İskender, kazayla ilgili, karşı araç sürücüsü Şaban Ateş ve kazaya görgü tanığı olan birçok şahsın ifadesini temin ettiğini, bunun yanı sıra, incelenen zanlı ve Şaban Ateş’in kan örneklerinde alkol bulunmadığının tespit edildiğini ifade etti.

   Polis çavuşu Mustafa İskender, TC vatandaşı olan, ikamet ve çalışma izni olmayan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, meselenin ciddiyetine vurgu yaptıktan sonra, zanlının bir ayı geçmemek kaydıyla Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

(MHA)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75