Ceza indirimi talebi reddedildi

banner37

Yargıtay Ceza, Burak Güler’in Fevzi Budak’ı göğsünden bıçaklayarak öldürmeye teşebbüs suçundan mahkum edildiği 5 yıl hapislik cezasını onadı

banner87
Ceza indirimi talebi reddedildi
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Doğanköy’de 2 Mart 2017 tarihinde yüksek seste müzik dinlediği gerekçesiyle Fevzi Budak’ı göğüs kısmından bıçaklayarak öldürmeye teşebbüs eden ve Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde 5 yıl hapse mahkum edilen Burak Güler’in istinaf talebi reddedildi.

Gülden Çiftçioğlu başkanlığında Bertan Özerdağ ve Beril Çağdal’dan oluşan Yargıtay Ceza Mahkemesi heyeti, Burak Güler’in ‘cezasının fazla olduğu’ iddiasıyla yaptığı istinaf başvurusunu dün karara bağladı.

Karar oturumda, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Egemen Metay ve sanığın avukatı Fatih Atakara, hazır bulundu.

Yargıtay Ceza Mahkemesi, alt mahkemenin ceza kararında hata yapmadığına bulgu yaparak, Burak Güler’in istinaf talebini reddettiklerini açıkladı.

Başkan Gülden Çiftçioğlu’nun okuduğu kararda, sanığın mahkum olduğu adam öldürmeye teşebbüs suçunun müebbet hapis cezası öngören, çok ciddi ve vahim suçlardan olduğuna dikkat çekti.

Alt mahkemenin kararında belirttiği suçun ciddiyet ve vahametine ilişkin tüm bulgulara değinen Çiftçioğlu, vücut bütünlüğü hakkının KKTC Anayasası ile korunduğuna vurgu yaptı.

Sanığın işlediği suçların kamu düzenini yakından ilgilendiren suçlardan olduğuna ve bu tür suçları işleyenlere karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine dikkat çeken Çiftçioğlu, alt mahkemenin kararda hata olmadığına bulgu yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75