banner6

Cezaevinden bir ay önce çıktım

banner37

Asbank’taki bağış kutularında bulunan yaklaşık 700 TL’nin çalınması olayının şüphelisi olarak mahkemeye çıkarılan 16 yaşındaki çocuk, “Mahkemeye söz verdim. Ben yapmadım” dedi ve ekledi:

Cezaevinden bir ay önce çıktım
banner99

Emine UYSAL

Başkentte tadilat haldeki Asbank’a girerek, bağış kutularındaki yaklaşık 700 TL’nin çalınması olayıyla ilgili 16 yaşında sabıkalı bir çocuk tutuklandı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Çocuk Mahkemesi olarak kapalı oturumda görüşülen davada Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda söz alan A.C.V., “16 yaşındayım. Cezaevinden 22 Ekim’de çıktım. Mahkemenize söz vermiştim. Ben yapmadım” dedi.

KKTC Başsavcılığı adına savcı yardımcısı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Yücel Kuşcuoğlu’nu dinletti.

Yeminli şahadet veren Kuşcuoğlu, zanlı A.C.V’nin 9 Kasım’da saat 23.30’da tadilat halindeki Asbank’a güneye bakan giriş kapısının yan tarafındaki alçıdan mamül duvarı çekip çıkararak içeri girdiğini, böbrek ve kanser hastaları için bulunan yardım kutularındaki yaklaşık 700 TL’yi sirkat ettiğini ileri sürdü.

“Çocuk kameralara yakalandı”

Polis memuru Yücel Kuşcuoğlu, zanlının banka önünde güvenlik kamera kayıtlarında görüldüğünü, ancak içerdeki kameranın vezne bölümünü çekmesinden ötürü hırsızlık anının görüntülerinin mevcut olmadığını anlattı.

Paranın kayıp olduğunu belirten Kuşcuoğlu, zanlının tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2016, 09:30
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104