banner6

Cezaevinden esrarengiz firar

banner37

Merkezi Cezaevinde ‘Soygun’ ve ‘Ciddi Darp’ suçlamasıyla tutuklu bulunan Rus uyruklu Alexsandr Satlaev, logara girip saklandı, yemek aracının cezaevine giriş yaptığı sırada kapının açılmasını fırsat bilip Dikmen’e doğru kaçtı.

Cezaevinden esrarengiz firar
banner8

Doğan SAMER

banner134

Merkezi Cezaevinde tutuklu olarak bulunan Alexsandr Satlaev, dün akşamüzeri cezaevinden firar etti.

Cezaevi içerisinde logara girip saklanan Satlaev, yemek arabasının cezaevine giriş yaptığı sırada kapının açılmasını fırsat bilerek bulunduğu yerden çıkıp, koşarak kaçtı.

Alexsandr Satlaev, Dikmen’e yaklaştığı esnada sabit kontrol merkezinde bulunan polis ekipleri tarafından tespit edilerek yakalandı. Firari, buradan da bir ayakkabısının ayağından çıkmasına rağmen koşarak gözden kayboldu.

Polis Genel Müdürlüğü’nün sosyal medya sayfasında yapılan paylaşımda “Bahse konu şahsı görenlerin en yakın polis merkezine haber vermeleri önemle rica olunur” ifadelerine yer verildi.

Gazetemizin baskıya hazırlandığı saatlerde Dikmen bölgesinde görülen Alexsandr Satlaev’i arama çalışmaları devam ediyordu.

Bu arada Rus uyruklu Satlaev, Girne’de 22 Eylül 2019’da bir kadını boğazını sıkarak bayılttıktan sonra çantasındaki paraları çalıp, ‘Soygun’ ve ‘Ciddi Darp’ suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Rus medyasından

‘seri tecavüz’ iddiası

Öte yandan Rus medyasında çıkan bazı haberlere göre, Rusya Federasyonu’na bağlı Altay Özerk Cumhuriyeti bölgesinde eski bir polis müfettişi (dedektif) olan Alexander Satlaev, 2013 yılında 4 kişiye tecavüz ettiği gerekçesiyle görevinden alınıp 4 yıl hapse mahkum edildi.

Haberde, mahkeme tarafından “seri tecavüz” suçlamasından mahkum olan Alexander Satlaev’in mağdurlara kişi başı 250 bin Rus Rublesi tazminat ödediği ve 2019 yılının Mart ayında şartlı tahliyeyle serbest bırakıldığı öne sürüldü.

Polis Genel Müdürlüğü, Merkezi Cezaevi’nden firar eden Satlaev’i görenlerin en yakın polis merkezine haber vermeleri konusunda çağrıda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 09:37
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104