Cezaevinden yeni çıktık, haplarla alakamız yok

banner37

Yeniboğaziçi’ndeki polis baskınında ele geçirilen 368 adet MDMA türü uyuşturucu maddeyle ilgili tutuklanan 5 kişinin tutukluluk süresi 7’şer gün uzatıldı. Zanlılardan 2’si, suçla bağlantıları olmadığını ifade ederek, tutukluluk süresine itiraz etti ve ekledi:

banner87
Cezaevinden yeni çıktık, haplarla alakamız yok
banner99

Sedef BOŞNAK

Yeniboğaziçi’ndeki bir eve ihbar üzerine baskın yapan narkotik polisinin, 3 ayrı şeffaf naylon poşette ele geçirdiği toplam 368 adet MDMA türü uyuşturucu madde içerdiğine inandığı haplarla ilgili tutukladığı 5 kişi dün yeniden yargıç huzuruna çıkarıldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzuruna çıkarılan M.K.K., R. K., Y.D., M.G. ve İ. G. G. aleyhine 7’şer gün ek tutukluluk temin eden polis, bir kişiyi daha aradığını belirttikten sonra, maddeleri incelemeye gönderdiği laboratuvardan henüz sonuç alamadığından söz etti.

Mahkemede şahsen hazır bulunan M.G. ve İ.G.G. polisin talep ettiği ek sürenin çok fazla olduğunu söyleyerek, ayrı ayrı itirazda bulundu.

Her iki zanlı da cezaevinden yeni çıktıklarını, uyuşturucu illetinden kurtulmak için çaba sarf ettiklerini isyan edercesine anlattıktan sonra, “Biz uyuşturucudan kurtulmak istiyoruz. Ele geçirilen haplarla bağlantımız yok. Üzerlerinde parmak izimiz dahi yok. Operasyon sırasında evde değildik, hapları da hiç görmedik. Parmak izi için talep edilen 7 gün çok fazla. Adil değil” dedi.

Zanlı R.K. de M.G. ve İ.G.G.’nin suçla bağlantısı olmadığını mahkemeye izah etti.

Tanık polis ise cevaben, soruşturma çerçevesinde suçla bağlantısı olmayan zanlıları serbest bırakacağını belirtti.

Yapılacak işler var

Meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Cüneyt Arkın, meseleyle ilgili olguları anımsattıktan sonra, zanlıları, 28 Kasım 2018’de tespit edip tutukladıklarını anlattı.

Cüneyt Arkın, aldıkları ihbar doğrultusunda Yeniboğaziçi’nde M.G.’nin evine baskın düzenlediklerini, konu evin kapısını “aç” ihtarından sonra, ev içerisinde koşuşturma ve ayak sesleri duyduklarını, bunun üzerine, müdürlüklerine ihbar edilen konu maddelerin yok edilme olasılığı dikkate alarak konu evin kapısını makul güç kullanarak açtıklarını anlattı.

Konu evde, zanlı M.K.K. ve R.K.’yi tespit edip, huzurlarında arama yaptıklarını kaydeden tanık polis,

M.K.K.’nin kaldığı yatak odası içerisindeki komidin üzerinde, 3 ayrı şeffaf naylon poşette toplam 368 adet MDMA türü uyuşturucu olduğuna inanılan hapları bulup emare aldıklarını anımsattı.

Akabinde konu eve gelen M.G. ve İ.G.G’yi de tutukladıklarından söz eden tanık polis, yaptığı soruşturmada, konu hapların, M.K.K. ve R.K.’nin aralarında anlaşarak, Y.D. aracılığıyla ülkeye ithal ettiğini öğrendiğini belirtti.

Bunun üzerine Y.D.’yi Lefkoşa’da tespit edip tutukladıklarını dile getiren tanık polis, meseleyle ilgili bir kişiyi daha aradığını belirterek, yapılacak birçok işi olduğundan söz etti.

Tanık polis, emarelerin türü ve parmak izi incelemesinden henüz sonuç alamadığını kaydettikten sonra, geniş çapta yürüttüğü tahkikatını salim şekilde tamamlamak için mahkemeden zanlılar aleyhine ek süre talep etti.

Yargıç Umut İnan, huzurundaki şahadeti ve zanlıların beyanlarını tektik ve tezekkür ettikten sonra, meseleyle ilgili soruşturmanın halen devam ettiğine bulgu yaptı ve tahkikata etki etme olasılığı olan zanlıların tutukluluklarını 7’şer gün daha uzattı.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108