Cezaevine gitmemek için yalvardı

banner37

Gazimağusa’da, uyuşturucu suçundan, son 3 ayda 3 kez, Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzuruna çıkan İ.T., benzer suç işleme ihtimali göz önüne alınarak cezaevine gönderildi

Cezaevine gitmemek için yalvardı
banner99

“TOPLUMA FAYDALI OLMAK İSTİYORUM”… Benzer sabıkaları bulunan ve son 3 ayda 3 kez uyuşturucu suçundan mahkeme huzuruna çıkarılarak teminatla serbest bırakılan İ.T.’nin teminatı bu kez cezaevi oldu. Mahkemede söz alarak cezaevine gönderilmemek için yalvaran İ.T., “Tek isteğim, Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalanıp, bu illetten kurtulmak, topluma faydalı olmak. Uyuşturucuyu keseceğim” dedi ama mahkemeyi ikna edemedi.

Sedef BOŞNAK
   Gazimağusa’da, uyuşturucu suçundan, son 3 ayda 3 kez, Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in  huzuruna çıkarılan ve birçok sabıkası bulunan İ.T. aleyhine yürütülen polis soruşturması bitti.

Son olarak tasarrufundaki 10 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyle yakalanan İ.T., bu suçtan ileride yargılanmak üzere, cezaevine gönderilmesi talebiyle dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Cezaevine gönderilmek istemeyen İ.T., mahkemede söz alarak, “Tek isteğim, Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalanıp, bu illetten kurtulmak, topluma faydalı olmak. Uyuşturucuyu keseceğim” dedi ancak mahkeme, benzer suç işleme ihtimalini göz önünde bulundurarak zanlıyı 75 günü geçmeyen bir süreliğine cezaevine gönderdi.
 

Bu kez cezaevine gitti
 

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili talebi aktarması için, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Osman Üreten’i yeminli şahadete çağırdı.

banner134
   Tanık polis Osman Üreten, zanlının, 9 Aralık’ta saat 16.00 sıralarında, Gazimağusa’da Üç Çakırlar Caddesi’nde, bir bet ofis arkasında ihbar üzerine tespit edildiğini anımsattı.
   Osman Üreten, zanlının, narkotik polis ekibinin kendisine yaklaştığını fark etmesi üzerine tasarrufunda bulunan 10 gram ağırlığındaki sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyi yere dökerek kaçmaya çalıştığını belirterek, tutuklanan zanlı aleyhindeki soruşturmasını tamamladığını belirtti.
   Tahkikat maksatlı 3 gündür poliste tutuklu bulunan zanlının, 3 Ekim’de ve 19 Kasım’da benzer suçtan mahkemeye çıkartıldığını ve teminatla serbest bırakıldığını anımsatan Üreten, zanlının kısa bir süre önce serbest kalmasına rağmen yeniden suç işlediğine dikkat çekerek, cezaevine gönderilmesini talep etti.

Huzurundaki şahadeti ve zanlının beyanını değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçların ciddiyetine vurgu yaptı ve benzer suçlara temayülü olan zanlıyı, 75 günü geçmeyen bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75