banner6

Cezaevine göndermeyin, bayramı ailemle geçireyim!

banner37

31 sabıkasının 25’i hırsızlık olan İ.L., cezaevinden tahliye olduktan sonra tekrar hırsızlıktan yakalanınca çıkarıldığı mahkemede kıdemli yargıca yalvardı:

Cezaevine göndermeyin, bayramı ailemle geçireyim!
banner151 banner143

“7 YILDIR BAYRAMI CEZAEVİNDE GEÇİRİYORUM”… Çıkarıldığı mahkemede hakkındaki teminat talebini duyunca, tanık kürsüsüne çıkarak mahkemeye yalvaran İ.L., işyerlerine kasten hasar vermediğini, annesine ilaç almak için girdiğini savunarak, “7 yıldır bayramı cezaevinde geçiriyorum. Bırakın, bu yıl ailemle geçireyim” diyerek teminatla serbest bırakılmayı istedi.

Sedef BOŞNAK

Küçük yaştan beridir hırsızlık yapan ve 31 sabıkasının 25’i hırsızlık olan İ.L., cezaevinden tahliye olduktan sonra, işlediği iddia edilen dükkan açma, sirkat,  kasti hasar, mülke tecavüz, rahatsızlık ve sokağa çıkma yasağına uymama suçlarından ileride yargılanmak üzere 3 ayı geçmeyen bir süreliğine yeniden cezaevine gönderildi.


Sabıkaları ve cezaevinden tahliye olur olmaz yeniden suç işlemesi göz önünde bulundurulan zanlı İ.L., hakkındaki ‘cezaevi’ talebini duyunca itiraz etti. Tanık kürsüsüne çıkan İ.L., işyerlerine kasten hasar vermediğini, annesine ilaç almak için girdiğini savunarak, “7 yıldır bayramı cezaevinde geçiriyorum. Bırakın, bu yıl ailemle geçireyim” diyerek teminatla serbest bırakılma talebinde bulundu. 


Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Gökhan Yıldırım’ı yeminli şahadete çağırdı.


Tanık polis Gökhan Yıldırım, zanlının, 1 Mayıs-2 Mayıs 2021 tarihleri arasında, Gazimağusa’da meydana gelen, “Dükkan açma”, “Sirkat”, “Kasti hasar”, “Mülke tecavüz”, “Rahatsızlık” ve “Sokağa çıkma yasağına uymama” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.


Gökhan Yıldırım, zanlının, 1 Mayıs’ta, saat 22.00’de, Gazimağusa’nın Sakarya bölgesinde, daha önceden tanıdığı M.E.’nin ikametgahının avlusuna izinsiz girip kapı zilini çalıp, sokaktan bulduğu bir dal sardunya olarak bilinen çiçeği, adı edilenin aracının bagajına bırakarak rahatsızlık suçunu işlediğini anlattı.


Yıldırım, zanlının aynı tarihte, saat 22.20’de, konu ikametgaha yakın olan Sakarya Eczanesi’nin batı istikametindeki, 2’nci kat sende bölümüne açılan kapalı ve kilitli vaziyetteki sürme penceresini hasar yapmaksızın açıp asma tavan bölümünden ilerleyip, kartonpiyer duvar olarak kapatılmış bölümü hasara uğratıp kasti hasar verdikten sonra açtığı delikten işyerinin 1’nci katına girdiğini anlattı.


Zanlının konu işyeri içerisindeki çekmeceden toplam 500 TL bozuk parayı sirkat edip, işyeri içerisindeki 160 TL değerindeki kozmetik eşyalara hasar verdikten sonra giriş yaptığı yerden çıktığını anlattı.


Tanık polis, zanlının, 2 Mayıs’ta saat 00.30’da ise, Küçük Sanayi Bölgesi’ndeki Ese Ticaret’in 2. katındaki güneye bakan alüminyum penceresini 150 TL hasara uğratıp, işyerinin zemin katındaki yazar kasa içerisinde muhafaza edilen toplam 800 TL bozuk parayı sirkat ettiğini kaydetti.


Tanık polis, şikayet üzerine her iki işyerinde incelenen kamera kayıtları sonucu tespit edip tutukladığı zanlının, cezaevinden 25 Şubat’ta tahliye olduğunu, 31 sabıkasının 25’inin de hırsızlık olduğuna dikkat çekti.


Tanık polis, mahkemeden suça temayülü olup baraka denilen bir yerde ikamet eden işsiz zanlıyı, ileride yargılanmasını sağlamak amacıyla cezaevine göndermesini talep etti.


Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, huzurundaki talebi değerlendirdi ve İ.L.’nin sabıkalarını dikkate aldıktan sonra, zanlının her ne şart altında olursa olsun 3 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104