Cezaevine göndermeyin, intihar ederim

banner37

Nenesine küfrettiği gerekçesiyle annesini ciddi şekilde darp edip bıçakla yaraladığı iddia edilen Hüseyin Toran, cezaevi talebine itiraz etti, yargıca yalvardı:

banner87
Cezaevine göndermeyin, intihar ederim
banner90
banner8

ANNESİNE SİTEM ETTİ, YÜZÜNE TÜKÜRDÜ… Oldukça bitkin ve üzgün olduğu gözlemlenen Hüseyin Toran, cezaevine götürüleceği esnada, mahkeme çıkışında kendisini teyzesiyle birlikte bekleyen annesine, “Seni sildim. Reddediyorum. Senin gibi anne olmaz olsun” diyerek yüzüne tükürdü

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da birlikte yaşadığı annesini, nenesine küfür ettiği gerekçesiyle bıçakla yaraladıktan sonra evire çevire döverek ciddi şekilde darp eden Hüseyin Toran, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ndeki 3 günlük tedavisinin ardından, dün, cezaevi talebiyle mahkemeye çıkartıldı.

   Cezai ehliyeti tam olup, suç dosyası oldukça kabarık olan Hüseyin Toran, suç işleme temayülü ve doktor raporları da dikkate alınarak, 20 günü geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak, her ne şart altında olursa olsun, 20 günü geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

   Aleyhindeki bıçakla yaralama ve darp suçlarını reddeden Hüseyin Toran, cezaevi talebine itiraz etti ve mahkemede kendisine söz hakkı veren yargıca yalvardı.

   Hüseyin Toran, “Tedavi görüyorum, kendimi iyi hissediyorum. Tedavime devam edeyim, beni cezaevine göndermeyin. Cezaevinde kalacak güçte değilim. Gönderirseniz, intihar ederim” dedi.

   Oldukça bitkin ve üzgün olduğu gözlemlenen Hüseyin Toran, cezaevine götürüleceği esnada, kendisini mahkeme çıkışında teyzesiyle birlikte bekleyen annesi Meyrem Toran’a “Seni sildim. Reddediyorum. Senin gibi anne olmaz olsun” diyerek yüzüne tükürdü.

   Bunun üzerine annesi, sinirle yaptığı şikayetini geri çektiğini ifade ederek, yarasını göstererek, yaranın basit bir çizik olduğunu ifade etti.

Suça temayülü var

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar,  meseleyle ilgili bilgi vermesi için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mehmet Emin Doğan’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Mehmet Emin Doğan, 9 Mayıs 2020’de, saat 13.00’da, Gazimağusa’nın Karanfil Dolağı’ndaki 3 numaralı evde, birlikte yaşadığı annesini, nenesine küfrettiği gerekçesiyle, ağız uzunluğu 9, toplam uzunluğu 18 santim olan meyve bıçağıyla keserek yaraladığını söyledi.

   Sol dirsek altı iç kısmından 4 santim uzunluğunda yara alan Meryem Toran’ın olayın akabinde Gazimağusa polisine gelerek şikayette bulunduğunu  belirten tanık polis, suç aletini emare aldığını ifade ederek, meseleyle ilgili soruşturmasını tamamladığını ifade etti.

   Zanlının tutuklu bulunduğu sürede Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gördüğünü, tedavisinin bittiğini ve işlediği suçla ilgili cezai ehliyetinin tam olduğu yönünde doktordan bir rapor temin ettiğini belirten tanık polis, Hüseyin Toran’ın kabarık bir suç dosyası olduğuna vurgu yaptı.

   Tanık polis, zanlının kendisine yapılan yazılı dava tebliğine, “Rahatsızlık yaptığımı kabul ederim. Anneme vurmadım, bıçaklamadım. Gereğinin yapılmasını rica ederim” şeklinde yanıt verdiğini dile getirdi.

   Zanlının, şubat ve mart ayları içerisinde, şiddet tehdidi, darp, kasti hasar, kavga ve rahatsızlık, sokağa çıkma yasağını ihlal gibi birçok suç işlediğine dikkat çeken tanık polis, suç işlemeye devam ettiğini belirterek, mahkemeden, cezaevine gönderilmesini talep etti.

   Huzurundaki şahadeti ve zanlının beyanını, doktor raporunu değerlendiren yargıç, zanlının, her ne şart altında olursa olsun 20 günü geçmeyen bir süre, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75