Cezaevine uyuşturucu ve cep telefonu soktular

banner37

Gardiyanlar, cezaevinde hintkeneviri, sentetik cannabinoid ve eroin içerikli hap ile aksamlarıyla birlikte cep telefonları buldu, polis, biri cezaevinde hükümlü tutuklu olan 6 kişiyi tutukladı

banner87
Cezaevine uyuşturucu ve cep telefonu soktular
banner90
banner8

DUVARDAN ATARAK TESLİM EDİLDİ… Polisin mahkemeye aktardığı olgulara göre, cezaevinde hükümlü tutuklu olan Çağlar Özertural’ın isteğiyle, Mehmet Ali Doğan, Ertuğ Kılıç, Yücel Ok ve Muharrem Özertural’ın uyuşturucular ile cep telefonlarını aksamlarıyla birlikte Emrah Özdemir’e teslim etti. Özdemir de, bunları cezaevinin duvarının üzerinden atarak Özertural’a teslim etti.

Ahmet UÇAR

   Altı kişilik bir grubun organize olarak Merkezi Cezaevi’ne, hintkeneviri, sentetik cannabinoid ve eroin içerikli hap ile çeşitli markalardaki cep telefonlarını aksamlarıyla birlikte soktukları ortaya çıkarıldı. Gardiyanların 30 Mart sabahı emareleri bularak polise bildirmesiyle başlatılan soruşturma kapsamında biri cezaevinde hükümlü tutuklu olan toplam 6 kişi tutuklandı.

   Koronavirüs salgını nedeniyle Çağlar Özertural cezaevinden çıkarılmazken, diğer beş zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine üçer günlük tutukluluk emri alındı.

   Cezaevinde bulunan 4 gram hintkeneviri,  7.5 gram sentetik cannabinoid, 3 adet türü henüz belli olmayan uyuşturucu içerikli hap ile 27 adet eroin içeren Suboxone marka hap, 5 adet cep telefonu ve cep telefonu aksamlarıyla ile ilgili yakalanan Mehmet Ali Doğan, Ertuğ Kılıç, Yücel Ok, Muharrem Özertural ve Emrah Özdemir isimli zanlılar mahkemeye çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

   Sakallı, 30 Mart 2020 tarihinde saat 05.50 raddelerinde Merkezi Cezaevi’nde görevli gardiyanlar tarafından Merkezi Cezaevi’nde muhtelif bulgulara rastlandığını belirterek, cezaevinde yaklaşık 4 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, yaklaşık 7.5 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 3 adet uyuşturucu içerdiğine inanılan hap, 27 adet eroin içeren Suboxone marka hap tespit edildiğini kaydetti.

   Sakallı, aynı zamanda cezaevinde 1 adet Nokia marka telefon, 105 model ekranı kırık cep telefonu, 1 adet Samsung marka model cep telefonu, 1 adet Zanco marka cep telefonu, 1 adet GLX Orginal marka cep telefonu pili, iki adet cep telefonu kulaklığı, bir adet Samsung marka kablolu cep telefonu şarj cihazı, bir adet Huaweı marka şarj cihazı adaptörü, bir adet siyah ve bir adet beyaz renk cep telefonu şarj kablosu ile 3 adet üzerinde City Royal 5 Cyprus yazılı oyun fişi bulunduğunu ve emarelerin polise teslim edildiğini dile getirdi.

   Mesele ile ilgili yapılan soruşturmalarda Merkezi Cezaevi’nde hükümlü tutuklu olarak bulunan zanlı Çağlar Özertural’ın isteği doğrultusunda Gazimağusa’da sakin zanlı Mehmet Ali Doğan, zanlı Ertuğ Kılıç, zanlı Yücel Ok ve zanlı Muharrem Özertural’ın söz konusu telefonları cezaevine götürmesi için zanlı Emrah Özdemir’e verdiğinin tespit edildiğini bildiren Sakallı, zanlı Emrah Özdemir’in ise söz konusu telefonları uyuşturucu maddelerle birlikte cezaevine götürüp zanlı Çağlar Özertural’ın alması için attığı bilgisinin elde edildiğini ifade etti.

   Sakallı, mahkeme emriyle söz konusu zanlıların ikametgahlarının arandığını belirterek, zanlı Emrah Özdemir’in ikametgahında cezaevinde bulunan uyuşturucuların yer aldığı naylonun diğer parçasının bulunarak emare alındığını anlattı.

   Soruşturmanın yeni başladığını, verilen ifadelerin teyit ve tekzip edileceğini ve bir şahısın daha arandığını ifade eden Sakallı, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75