Cezai ehliyeti yok, silah temiz çıktı

banner37

Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden kaçan ve kiralık arabanın içerisinde silah unutan Hasan Polili’yle ilgili soruşturma tamamlandı. Polili, 15 gün süreyle Barış Ruh Hastanesi’nin kapalı bölümünde tutuklu kalacak

Cezai ehliyeti yok, silah temiz çıktı
banner90
banner8

Girne’de faaliyet gösteren bir kiralık araç şirketinden aldığı arabanın içerisinde silah unutan, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden kaçtığı ortaya çıkan Hasan Polili dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Polis, zanlının Barış Ruh’ta kontrolden geçirildiğini, cezai ehliyeti olmadığına dair rapor temin edildiğini ifade etti. Polis, silahla ilgili balistik incelemenin tamamlandığını, 1987 yılından bugüne yapılan taramada herhangi bir olayda kullanılmadığını belirtti.

Yargıç Meltem Dündar ise zanlının 15 gün süreyle Barış Ruh Hastanesi’nin kapalı bölümünde kalmasına emir verdi.

banner134
Lapta Karakolu’nda görevli polis memuru Emrah Lambasuyucu, olayı mahkemeye anlattı. Lambasuyucu, Girne’de faaliyet gösteren bir kiralık araç şirketinin polisi arayıp kiralamış oldukları ve geri aldıkları aracın içerisinde temizlik yapıldığı esnada tabanca bulunduğunu bildirdiğini anımsattı.

Polisin söz konusu şirkete gidip araçtaki sürücü koltuğunun altında markası belli olmayan 7.65 mm silahı emare aldıklarını söyleyen polis, araç içerisinde zanlıya ait araç kiralama sözleşmesi de bulduklarını ifade etti.

Polis, yapılan soruşturmada zanlının 29 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında aracı kiraladığının tespit edildiğini belirterek zanlının Girne’de tutuklandığını ayrıca Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gördüğünü, hastaneden de kaçtığını söyledi. Polis, zanlının ayrılma aşamasında olan eşiyle görüşüldüğünü ifade ederek, zanlının karısının daha önce söz konusu silahı onun tasarrufunda gördüğünü söylediğini aktardı.

(Kamalı Haber)

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 10:50
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75