“Cezamı çekip, ülkeme gitmek istiyorum”

banner37

Lefkoşa’daki bir kumarhanede, bir müşterinin telefonunu ve kimlik kartını çalmaktan tutuklanan ve 4 yıldır ülkede kaçak olduğu anlaşılan Sandun Geeth Kumara Paththınıdewa, çıkarıldığı mahkemede talebini dile getirdi

banner87
“Cezamı çekip, ülkeme gitmek istiyorum”
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da bir kumarhanede müşterinin telefonunu ve kimlik kartını çaldığı suçlamasıyla tutuklanan zanlının 4 yıldır KKTC’de kaçak olduğu belirlendi.

Mahkemede söz alan zanlı Sandun Geeth Kumara Paththınıdewa, “Biran öne cezamı çekip, ülkeme gitmek istiyorum” dedi.

“Sirkat” ve “İkamet izinsiz KKTC’de bulunmak” suçlarından tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Cemil Ballıkara’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ballıkara, zanlı Sandun Geeth Kumara Paththınıdewa’nın 15.01.2020 tarihinde 03.15-03.25 saatleri arasında, Lefkoşa’da Merit Otel isimli casinoda bulunan Andreas Kortaris’e ait Huawei P20 marka cep telefonu ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne ait cep telefonunu sirkat ettiğine vurgu yaptı.

Polis memuru Cemil Ballıkara, zanlının kamera kayıtlarında belirlenip, 21.01.2020 tarihinde tutuklandığını kaydetti.

Ballıklara, zanlının 19.02.2016 tarihinden itibaren ikametgah izinsiz olduğunu belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75