'Cezamı ödeyip, ülkeme dönmek istiyorum'

banner37

KKTC’de ikamet izinsiz olarak bulunduğu tespit edilen ve Türkiye’de karıştığı bir trafik suçu nedeniyle arandığı ortaya çıkan Özkan Güner, tutukluluk süresinin 8 gün daha uzatılmasına tepki gösterdi

'Cezamı ödeyip, ülkeme dönmek istiyorum'

Meyil AVCAN

Ülkede ikamet izinsiz olarak kaldığı belirlenen ve Türkiye’de de karıştığı bir trafik suçu nedeniyle arandığı ortaya çıkan Özkan Güner’in tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı.

Türkiye’de davası olduğunu bilmediğini öne sürerek, “Cezamı ödeyip, biletimi alıp, ülkeme dönmek istiyorum” diyen Özkan Güner, dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve hakkında yürütülen soruşturmanın selameti ve ihraç işlemlerinin tamamlanması için aleyhine 8 günlük tutukluluk emri temin edildi.

Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapmakta olan polis memuru Yavuz Kol’u tanık olarak dinletti.

Polis memuru Yavuz Kol, zanlı Özkan Güner’in “KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunmak” suçundan methaldar olduğunu belirtti.

Zanlının 18 Ekim 2018 tarihinde ülkeye geldiğini belirten Kol, zanlının Türkiye’de trafik suçundan aranmakta olduğunu mahkemeye aktardı.

Kol, Türkiye ile yapılan yazışmaların henüz tamamlanmadığını ifade ederek, ihraç işlemlerinin tamamlanması ve Türkiye’ye geri iadesinin yapılması amacıyla zanlının poliste 8 gün daha tutuklu kalması talebinde bulundu.

Zanlı Güner’e söz verildiğinde, ülkede ikamet izinsiz bulunması nedeniyle cezasını ödeyip, biletini alıp, ülkesine geri dönmek istediğini dile getirdi.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının ülkemizde yasal bağ ve bağlantısı olmadığını belirterek, ihraç kararı alınıncaya değin poliste 8 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER