Cezası 15 aya düştü

banner37

İki ayrı türde toplam 38 gram uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu suçundan suçlu bulunup 30 ay ceza alan Somesh Bhandari’nin istinaf talebi kabul edildi

banner87
Cezası 15 aya düştü
banner90
banner99

CEZALARINI BİRLİKTE ÇEKECEK… Hintkeneviri ve kokain ithal ve tasarrufu suçlarından 15’er ay hapse mahkum olan ve cezalarının ayrı ayrı çekilmesine karar verildiği için toplam 30 ay hapis yatacak olan Somesh Bhandari’nin ‘cezalarını birlikte çekme’ talebi Yüksek Mahkeme’de kabul edildi. Bu kararla birlikte Bhandari, 15 ay hapis yattıktan sonra tahliye olacak.

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ‘kokain’ ve ‘hintkeneviri’ olan iki ayrı türde toplam 38 gram uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu suçundan yargılanan, 15’er ay hapis cezası alan ve cezalarını ayrı ayrı olarak toplam 30 ay çekmesine karar verilen Somesh Bhandari’nin istinaf talebi kabul edildi. Yargıtay Ceza heyeti aldığı oybirliği kararıyla Bhandari’nin cezasını 15 aya düşürmüş oldu.

   Bertan Özerdağ’ın başkanlığında üye Beril Çağdal ve üye Peri Hakkı’nın huzurunda oturum yapan Yargıtay Ceza heyeti, kararı oybirliği ile verdi. Kararı Başkan Bertan Özerdağ okudu.

   Somesh Bhandari ve Ashık Pandıt, 30 Eylül 2018 tarihinde saat 01.00’de Bedrettin Demirel Caddesi’nde Narkotik Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde ekibi tarafından düzenlenen operasyonda tasarrufunda 6 gram 388 miligram ağırlığında kokain ve 32 gram 310 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile yakalanmıştı. 

   Narkotik, iki sanığın uyuşturucu maddeleri 29 Eylül’de Güney Kıbrıs’ta aranan bir şahıstan alarak, aynı gün Lokmacı Kara Sınır Kapısı’ndan kanunsuz olarak KKTC’ye ithal ettikleri belirlemişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108