Cezası 3 ay hapis

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, cüzi miktarda uyuşturucu satarak 100 TL kazanç elde eden sabıkalı Fatih Esergül’ü suçlu bulup mahkum etti

Cezası 3 ay hapis
banner90
banner99

ZATEN HÜKÜMLÜYDÜ… Heyetin oybirliğiyle aldığı kararı açıklayan Başkan Fatma Şenol, Fatih Esergül’ün cezaevinde, başka bir suçtan hükümlü tutuklu olduğunu söyledi ve uyuşturucu suçu işleyen kişilere caydırıcı ve ibret verici ağır cezalar verilmesi gerektiği üzerinde durdu

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, tasarrufundaki cüzi miktardaki uyuşturucuyu satıp kazanç elde eden Fatih Esergül’ü yargılayarak 3 ay hapse mahkum etti.

banner134
   Başkan Fatma Şenol, Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu ve Yargıç Hazan Aksun’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin oybirliğiyle aldığı kararı heyet başkanı açıkladı.

   Fatma Şenol, ülkede yaygın hal alan uyuşturucu suçunun ciddiyetine ve toplumda yarattığı etkiye dikkat çektikten sonra, mahkemelerin, konu suçlar için ağır ceza verilmesi gerektiği üzerinde durdu.

   Davayı esaslı bir şekilde incelediklerini belirten Şenol, sanığın tasarrufundaki110 miligram ağırlığındaki uyuşturucu maddenin, cüzi miktar olup, konu maddenin şahsi kullanım amaçlı olduğuna bulgu yaptı.

   Şenol, sanığın, tasarruf ettiği sentetik cannabionid türü uyuşturucu maddenin 1 gramını 100 TL’ye başka bir şahsa sattığını, sanığın suçunu kabul ederek adaletin erken tecellisine katkı koyduğunu kaydetti.

   Avukatı aracılığıyla pişmanlığını dile getirip, mahkemeden özür dileyen sanığın, başka bir suçtan cezaevinde hükümlü tutuklu olduğunu ve halen cezasını çekmekte olduğunu ifade eden Şenol, tüm hususları ve benzer davalarını nazarı dikkate aldıktan sonra sanığı 3 ay hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75