banner6

Cezası: 3 ay hapis yatacak

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, bir başkasından satın aldığı yarım gram uyuşturucuyu İskele’de Erkin Çetinkaya’ya veren Ümit Çerçi’yi yargılayarak suçlu buldu

Cezası: 3 ay hapis yatacak
banner150

banner150

banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, bir başkasından satın aldığı yarım gram uyuşturucuyu İskele’de Erkin Çetinkaya’ya veren Ümit Çerçi’yi yargılayarak suçlu buldu.

Heyet başkanı Fadıl Aksun, toplumu zehirleyen ve gün geçtikçe artan uyuşturucu kullanımına katkı sağlayıp, uyuşturucunun elden ele dolaşmasını sağlayan Ümit Çerçi’yi oybirliğiyle 3 ay hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

Ümit Çerçi’nin, avukatı tarafından Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalandırılması yönündeki talebi, şahsi kullanım haricinde tasarruf ettiği gerekçesiyle reddeden başkan Fadıl Aksun, sanığın, konu maddeyi bir başkasından 0,5 gram olarak aldığı uyuşturucuyu, 0,5 gram olarak Erkin Çetinkaya’ya verdiğine dikkat çekti.

“Şahsi kullanımı için almış olsaydı, aldığı şekliyle bir başkasına vermeyecekti” diyen Fadıl Aksun, sanığın konu maddeyi vererek, bir başka kişinin kullanımına sunarak zehirlenmesine katkı sağladığına vurgu yaptı.

Uyuşturucu madde suçunun vahametine de değinen Fadıl Aksun, konu suçun yasada 18 yıla kadar hapislik cezası öngördüğünü anımsattı ve önemli noktalara değindi.

Fadıl Aksun, sanığın tasarruf edip bir başkasına verdiği maddenin tehlikesine değinerek, “Sentetik cannabionid türü uyuşturucu kimyasal bir madde olup, kontrolsüz ve kaynağı belli olmayan şekilde imal edilir. Kimyasal karışımın yarattığı tehlike ortadadır. Yaygınlığı faaliyet raporlarından açıkça görülür. Konu suç, mahkememizin gündemindeki suçların, hemen hemen yarısını teşkil eder” dedi.

Meseleyle ilgili tüm hususları titizlikle inceleyip, değerlendirdikten sonra, uyuşturucunun elden ele dolaşmasını sağlayan pişman sanığı, 3 ay hapis cezasıyla cezalandırdıklarını açıkladı.

Başkan ayrıca, konu maddenin müsadere edilip, usulüne uygun olarak imha edilmesine de ayrıca emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104