banner6

Cezası 6 ay hapis!

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, ülkeye okumak için gelip bir evden para ve cep telefonu çalan Abdullahi Abdussalam Muhammad’ı yargılayarak suçlu buldu. Muhammad ile ilgili kararı okuyan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Düriye Elkıran, konu suçların yaygın hale geldiğine, toplumda huzursuzluk ve tedirginlik yarattığına vurgu yaptı ve bu tür suçların önüne geçebilmek için etkin, caydırıcı ve ibret verici cezaların verilmesi gerektiğini belirterek 6 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Cezası 6 ay hapis!
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, ülkeye okumak için gelip bir evden para ve cep telefonu çalan Abdullahi Abdussalam Muhammad’ı yargılayarak hapis cezasına çarptırdı.

Haziran ayında, Nadire Nalbant’a ait evin kilitsiz kapısından içeriye girerek 150 Euro nakit para ve cep telefonu sirkat eden Nijerya uyruklu Abdullahi Abdussalam Muhammad, 6 ay hapis cezası aldı.

Başkan Düriye Elkıran, Yargıç Hasan Dağlı ve Yargıç Mesut Mesutoğlu’ndan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin oy birliğiyle aldığı kararı Düriye Elkıran açıkladı.

Heyet başkanı, öncelikle, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler’in mahkemeye aktardığı olgulara değindi ve sanığı işlediği “mülke tecavüz”, “ev açma”, “sirkat” ve “kasti hasar” suçlardan ötürü oy birliğiyle suçlu bulunup mahkum ettiklerini söyledi.

Konu suçların yaygın hale geldiğine, toplumda huzursuzluk ve tedirginlik yarattığına vurgu yapan başkan Düriye Elkıran, bu tür suçların önüne geçebilmek için etkin, caydırıcı ve ibret verici cezaların verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Suçunu ilk günden kabul edip, adaletin tecellisine katkı koyup müştekinin zarar ziyanını karşılayan ve

sabıkasız olan 21 yaşındaki gence ilk ve son kez olmak üzere bir fırsat verdiklerini de sözlerine ekleyen Elkıran, tüm durum ve şartları değerlendirdikten sonra sanığı işlediği suçlardan ötürü kamu menfaati gereği hapislik cezası dışında bir cezaya çarptıramayacaklarını kaydederek, genç sanığı 6 ay hapse gönderdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2016, 09:50
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104