banner6

Çılgın Dorina cezaevine gönderildi

banner37

Beylerbeyi’ndeki ormanlık alanda Dorina Codreanu tarafından patates soyacağı ile göğsünden ağır yaralanan İlker Arabacı’nın sağlık durumu iyiye giderken, polis de soruşturmasını tamamladı.

Çılgın Dorina cezaevine gönderildi
banner150

banner150

banner99

Elmas TOKAY

Beylerbeyi’ndeki bir ormanlık arazide, soyunmasını sağladığı İlker Arabacı’yı ‘fantezi’ yapma bahanesiyle ellerini ve ayaklarını bağladıktan sonra patates soyacağı ile göğsünden ağır yaralayan Dorina Codreanu isimli 18 yaşındaki Moldovalı kadınla ilgili tahkikat tamamlandı. Codreanu, davaları görüşülünceye kadar Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Zanlı Dorina Codreanu’nun, Arabacı’yı bağladıktan sonra, cebindeki parayı sirkat ederek ‘soygun’ suçunu işlediği de belirtildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu, huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı’nda Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Egemen Metay ve zanlı avukatı Güneş Menteş hazır bulundu.

Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli Müfettiş Muavini Umut Demir, mahkemede yeminli şahadet vererek, olayla ilgili olguları aktardı. Demir, zanlı Dorina Codreanu’nın “Adam öldürmeye teşebbüs”, “Ağır yaralama” ve “Soygun” suçlarıyla ilgili olarak tutuklandığını açıkladı.

Müfettiş Muavini Demir, 12 Temmuz 2017 tarihinde Beylerbeyi bölgesinde saat 11.00 raddelerinde bir ormanlık arazi içerisinde KKTC’de turist statüsünde bulunan Dorina Codreanu’nun sebebi henüz belli olmayan bir gerekçeden dolayı, tasarrufunda bulundurduğu patates soyacağıyla, İlker Arabacı’nın göğsüne bir kez sokmak suretiyle öldürmeye teşebbüs ederek ağır yaraladığını açıkladı. Demir, zanlı Codreanu, Arabacı’nın cebindeki bin 180 TL nakit parayı da sirkat ederek soygun suçunu işlediğini aktardı.

Demir, olay sonrası Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan İlker Arabacı’nın, yoğun bakım servisindeki tedavisinin tamamlanarak, normal odaya alındığı ve sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını belirten Umut Demir, zanlının ilk olarak adaya 21 Haziran 2012 tarihinde giriş yaptığını ve turist statüsünde olduğunu aktardı. Demir, zanlının davalarında hazır olabileceği uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, sunulan şahadet ışığında zanlı Dorina Codreanu hakkındaki tüm olguları ve beyanları dikkate alarak, soruşturmanın tamamlandığına bulgu yaptı.

Zanlının ilk nazarda olayla bağlantısı olduğuna bulgu yapan Yargıç Mesutoğlu, zanlının davaları görüşülünceye kadar, 3 ayı aşmayan bir süre ile hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi

 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104