banner6

Çılgın Dorina

banner37

Dorina Codreanu’nun, İlker Arabacı’yı ne ile yaraladığı belirlenirken, genç kadının yakalanana kadar suç işlemeye devam ettiği bildirildi

Çılgın Dorina
banner151

Elmas TOKAY

Sevişmek için gittikleri Beylerbeyi’ndeki ormanlık alanda, soyunmasını sağladığı İlker Arabacı’yı ‘fantezi’ yapma bahanesiyle ellerini ve ayaklarını bağladıktan sonra göğsünden ağır yaralayan Dorina Codreanu isimli 18 yaşındaki Moldovalı kadının yaralamada kullandığı aletin patates soyacağı olduğu anlaşıldı. Olay yerinden koşarak kaçtıktan sonra evine sığındığı İngiliz vatandaşı bir kadını da oyuncak silahla öldürmekle tehdit ettiği öne sürülen Codreanu’nun, İngiliz’in ‘polise bildireceğim’ demesinin ardından oradan da koşarak kaçtığı ve inşaat işiyle uğraşan bir kişinin arabasına binerek kendisini Girne’ye götürmesini istediği, yolda çevirme yapan polislerce yakalandığı ortaya çıktı.

Dorina Codreanu, dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.

Ağır yaralanan Arabacı, hayatta kalma mücadelesi verirken, Girne Adli Şube ekipleri ise, olayla ilgili yeni bulgulara ulaştı.

Polisin bulgularına göre, olay yerinden koşarak kaçan Codreanu, Beylerbeyi’nde bir eve girerek, evde bulunan İngiliz vatandaşı bir şahsı çantasından çıkardığı oyuncak tabancayla öldürmekle tehdit etti. Ev sahibinin polisi arayacağını söylemesi üzerine o evden de koşarak kaçan Codreanu, Ozanköy yakınlarında, inşaat işiyle uğraşan bir erkek şahsın arabasına binerek, kendisini Girne’ye götürmesini istedi. Girne Adli Şube ekipleri tarafından her yerde aranmaya başlanan Dorina Codreanu, bu şahsın aracında yapılan çevirme sırasında tespit edilerek tutuklandı.

Dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

Dorina Codreanu, dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmalarında, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli Müfettiş Muavini Umut Demir, yeminli şahadet verdi.

Zanlı Codreanu’nın, “Adam öldürmeye teşebbüs” ve “Ağır yaralama” suçlarından methaldar olduğunu kaydeden Demir, zanlının 12 Temmuz 2017 tarihinde saat 11.00 sıralarında, İlker Arabacı isimli kişiyle, Beylerbeyi’ndeki ormanlık alana gittiğini ve henüz tespit edilemeyen bir nedenle, tasarrufundaki patates soyacağını göğüs kısmına iki kez sokup öldürmeye teşebbüs ettiğini kaydetti.

Demir, olayla ilgili 6 kişiden ifade temin edildiğini ve soruşturmanın geniş bir şekilde devam ettiğini belirtti. Olayın yaşandığı bölgede yaşayan bir polis memurunun, “imdat, polis” seslerini duyması üzerine olay yerine gittiğinde, İlker Arabacı’yı çıplak, elleri ve ayakları bağlı bulduğunu ve zanlıyı da olay yerinden kaçarken gördüğünü kaydeden Demir, olayın polisin bilgisine bu şekilde geldiğini söyledi.

Müfettiş Muavini Umut Demir, zanlının İlker Arabacı’yı, yapılan inceleme sonucu, patates soyacağıyla yaraladığını tespit ettiklerini dile getirdi. Suç aletinin henüz bulunamadığını kaydeden Demir, Arabacı’nın ise halen yoğun bakımda olduğunu ve hayati tehlikesinin devam ettiğini söyledi.

“Gönüllü ifadeyi yarım bıraktı”

Yargıç Mesut Mesutoğlu, Demir’e, zanlının kendilerine her hangi bir beyanı olup olmadığını sordu. Demir ise, zanlının bir gönüllü ifade vermek istediğini ve ifadeyi verdiği sırada aniden yarıda keserek sustuğunu ve konuşmadığını aktardı.

Müfettiş Muavini Umut Demir, soruşturmanın devam ettiğini, aranan emare ve alınması gereken ifadeler olduğunu kaydederek, zanlı Dorina Codreanu’nun 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mesutoğlu da, meselenin çok ciddi olduğunu, sunulan şahadeti dikkate alarak soruşturmanın devam ettiğine dikkat çekerek talep edilen tutukluluk süresine onay verdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 09:39
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110