banner6

Çilo'yu parmak izi yakalattı

banner37

Az miktarda uyuşturucu maddeyle yakalanan Kadir Kıvanç’a uyuşturucuyu temin ettiğine inanılan Oğuzhan Çilo, kız arkadaşıyla birlikte tutuklandı

Çilo'yu parmak izi yakalattı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da geçtiğimiz ay, Hitit Bet kağıdına sarılı bir gram 433 miligram ağırlığında uyuşturucu madde ile yakalanan ve yargılanmak üzere cezaevine gönderilen Kadir Kıvanç’a uyuşturucuyu temin eden kişi olarak belirlenen Oğuzhan Çilo’yu parmak izi yakalattı.

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, bet kağıdında parmak izi belirlenen zanlı Oğuzhan Çilo’yu, Demirhan’da kız arkadaşıyla birlikte ve 6 gram sentetic cannabionid, 14 adet bütün, bir adet yarım uyuşturucu hap ve hassas teraziyle yakaladı.

Narkotik, zanlının kız arkadaşı olan Merve Gülertaş’ın evinde de az miktarda ve iki ayrı türde uyuşturucu bularak emare aldı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Oğuzhan Çilo ve Merve Gülertaş, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

   Meseleyle ilgili olarak mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 26 Şubat 2019 tarihinde Narkotik ekibi tarafından Lefkoşa’da Fuar Alanı’nın önünde Kadir Kıvanç’ın tasarrufunda bet kağıdına sarılı 1 gram 433 miligram ağırlığında sentetic cannabinonid bulunarak emare alındığını ve zanlının yargılanmak üzere cezaevine gönderildiğini anımsattı.

Polis: Zanlı parmak iziyle belirlendi

   Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlı Kadir Kıvanç’ın tasarrufundaki bet kağıdında zanlı Oğuzhan Çilo’nun parmak izinin bulunduğuna dikkat çekti.

    Zanlı Oğuzhan Çilo’nun 12 Mart’ta Demirhan bölgesinde aracı içinde zanlı Merve Gülertaş ile birlikte alıkonulduğunu belirten Sevinç, zanlının tasarrufunda içinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan iki adet elde sarılı tütünle karışık ucu yanık sarma sigara, 6 gram sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde, 14 adet tam bir adet yarım uyuşturucu içerdiğine inanılan hap, zanlı Çilo’nun para cüzdanının içinde uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan bin 610 TL ve aracın bagajında hassas terazinin bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

“Uyuşturucuları aldığı kişiyi de itiraf etti”

   Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlı Çilo’dan yapılan soruşturmada 20 Şubat’ta meseleyle bağlantılı olarak aranan bir şahıstan Turunçlu kavşağında 30 gram sentetic cannabionid ve 25 adet uyuşturucu hap alıp, 2 bin 250 TL verdiğinin itiraf ettiğini belirtti.

   Sevinç, zanlı Merve Gülertaş’ın Vadili’deki ikametgahında yapılan aramada, yatak odasında bet kağıdına sarılı iki gram hintkeneviri ile iki gram sentetic cannabionid türü uyuşturucu madde bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

   Sevinç, zanlı Merve Gülertaş’ın polise verdiği ifadesinde konu maddeleri zanlı Oğuzhan Çilo’dan aldığını itiraf ettiğini kaydetti.

    Tahkikatın yeni başladığını, aranan bir şahıs ve alınacak ifadeler olduğuna dikkat çeken Sevinç, zanlıların iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmasına emir verdi. 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104