Cinayet aleti satır olabilir

banner37

Aracının bagajında öldürülmüş halde bulunan Nijeryalı 33 yaşındaki Obasanje Adeola Owoyalr cinayetiyle ilgili Afrika kökenli 9 zanlı, polisin dün sabah gerçekleştirdiği başarılı operasyonu ile gözaltına alındı

Cinayet aleti satır olabilir
banner90
banner99

Mehmet KARA

Lefkoşa’da 3 gün önce aracının bagajında öldürülmüş halde bulunan Nijeryalı 33 yaşındaki Obasanje Adeola Owoyalr cinayetinin izini süren polis, dün sabah düğmeye bastı ve başarılı bir operasyona imza attı.

Maktulün bulunduğu yerin yaklaşık 200 metre yakınlarında, üç katlı bir apartmanın son katındaki iki daireye, sabah saat 04.30’da yapılan ‘Şafak Operasyonu’nda Afrika kökenli 9 zanlı gözaltına alındı.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevli polis ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonda gözaltına alınan zanlılar, sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü.

Polis tarafından yapılan incelemelerde, cinayetin dairelerden birinin yatak odasında işlendiği ortaya çıktı.

Cinayet aleti olduğu düşünülen ‘Satır’ ve üzerinde kan bulunan halılar ile vazo, cep telefonları, laptop emare olarak alındı.

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre, maktulün öldürüldükten sonra olayın gerçekleştiği üçüncü kattaki daireden aşağıya atıldığı ihtimali üzerinde de durulduğu ve polisin bu yöndeki araştırmalarının sürdüğü öğrenildi.

Polisin soruşturmasının devam etmesinden dolayı “cinayetin neden işlendiği” henüz netlik kazanamadı.

Söz konusu zanlıların, tutukluluk talebiyle bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılmaları bekleniyor.

Polis, adım adım ilerledi

Edinilen bilgilere göre operasyon, dün sabahın erken saatlerinde çok sayıda polisin katılımıyla gerçekleştirildi.

Lefkoşa Okullar Yolu Sokak üzerindeki toprak alanda, 8 Temmuz günü Nijeryalı 33 yaşındaki Obasanje Adeola Owoyalr’ın ML 819 plakalı aracın bagajında öldürülmüş halde bulunmasının ardından harekete geçen polis, cinayet zanlılarını bulmak için teyakkuza geçti.

Bölgedeki kamera kayıtlarını mercek altına alan ve çok sayıda kamera görüntüsünü inceleyen polis, gece gündüz demeden çalışarak cinayet zanlılarını tespit etmeye çalıştı.

Polis, ilk olarak aracın 1 Temmuz’da park edildiğini tespit etti ardından da adım adım ilerledi.

Saat 04.30’da ‘Şafak Operasyonu’

Maktulün cesedinin bulunmasından üç gün gibi kısa bir süre sonra elde ettiği bulgular ışığında düğmeye basan polis, üç katlı bir apartmanın son katındaki iki daireye saat 04.30’da baskın yaptı, kapı kırılarak içeriye girildi. ‘Şafak Operasyonu’nda 9 zanlı gözaltına alındı.

Çok sayıda polisin katılımıyla gerçekleşen başarılı operasyonda gözaltına alınan zanlılar, sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü.

Polis, konu daireler ile bölgede saatler süren titiz bir inceleme yaptı.

Lefkoşa Polis Müdürü Ahmet Soyalan ile Lefkoşa Adli Şube Amiri Cemal Nuray, olay yerine giderek yerinde incelemelerde bulundu.

Cinayet aleti ‘satır’, yer ‘yatak odası’

Yapılan incelemelerde, cinayetin dairenin yatak odasında işlendiği ortaya çıktı. Cinayet aleti olduğu düşünülen ‘Satır’ ve üzerinde kan izleri bulunan halılar ile vazo, cep telefonları, laptop emare olarak alındı.

Hiçbir detayı atlamak istemeyen polis, apartmanın çevresinde de detaylı inceleme yaptı.

Polis, konu apartmanın yan duvarı ile çevresinde bulunan ve kan olduğu düşünülen izlerden emare aldı.

Öldürüldükten sonra aşağıya mı atıldı?

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre, maktulün öldürüldükten sonra olayın gerçekleştiği üçüncü kattaki daireden aşağıya atıldığı ihtimali üzerinde de durulduğu ve polisin bu yöndeki araştırmalarının sürdüğü öğrenildi.

Konuyla ilgili soruşturmasını sürdüren polis, 33 yaşındaki Obasanje Adeola Owoyalr’ın neden vahşi bir cinayete kurban gittiğini araştırıyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 08:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75