banner6

Cinayet bıçağı emare oldu

banner37

Kendisini aldattığı düşüncesiyle, eşi Burcu Okumuş’u defalarca bıçaklayarak öldüren Özgür Okumuş ile ilgili cinayet duruşması, çarşamba günü devam edecek.

Cinayet bıçağı emare oldu
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Kendisini aldattığı düşüncesiyle, eşi Burcu Okumuş’u, Gazimağusa’da Yemen Kahvehanesi yakınlarında, sokak ortasında, herkesin gözü önünde 5 bıçak darbesiyle öldürdükten sonra, aynı bıçakla kendi canına da kıymak isteyen Özgür Okumuş ile ilgili cinayet davasının ikinci celsesi bitti.

Başkan Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin baktığı davanın dünkü celsesinde, iki tanık dinlendi.

Tanıklardan Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan Olay yeri İnceleme Uzmanı Hasan Zorlu, olay yerinde ve çevresinde topladığı çok sayıda delili emare sundu.

Emareler arasında, sanığın, olayda kullandığı suç aleti olan 25.5 santim uzunluğundaki, yeşil saplı “Pirge” marka sivri uçlu bıçak da vardı.

Uzman tanık, 18 Nisan 2017’de, telefoniyen aldığı bilgide, olay yerinde yaptığı araştırma ve inceleme sonucu, işyeri önünde, yerde, su bendi içerisinde, yeşil saplı “Pirge” marka, 25.5 santim uzunluğundaki sivri uçlu bıçağı bularak zapt ettiğini kaydetti ve mahkemeye emare olarak sundu.

Hasan Zorlu, “Yemen Kahvehanesi isimli işyeri içerisinde de inceleme yaptım. İşyerinin girişine göre, sağ tarafta, sanık Özgür Okumuş ve maktul Burcu Okumuş’un oturduğu, 20 numaralı masa üzerinden de 2 adet çay bardağı, çay bardağı altlığı, tabakları, kaşıkları, bardaklar içerisinde çay olduğuna inanılan sıvıyı, tespit ederek emare aldım” dedi.

Hasan Zorlu, şöyle devam etti:

“Masa üzerindeki cep telefonunu içerisindeki sim kartıyla birlikte emare aldım. İçerisinde 18 adet sigara olan paketi, çakmağı, tütün paketi ve içerisindeki sigara filtrelerini de. Masa kenarına asılı olan bayan çantasını, masa üzerindeki siyah tespihi, kül tablası içerisindeki ruj izli sigara izmariti ile sarma sigara izmaritini tespit edip numaratörlerle numara verdikten sonra gerekli fotoğraflarını çektim ve onları ileri tektik için ayrı ayrı poşetlere koyarak paketledikten sonra emare aldım.

Öte yandan, adam öldürme meselesiyle ilgili, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin morgunda bulunan mütevaffiye Burcu Okumuş’un parmak izlerini alıp, Burcu’nun cesedi üzerinde 09.30 ile 10.30 saatleri arasında Adli Tıp Uzmanı Dr. İdris Deniz tarafından yapılan otopsinin fotoğraflarını, Müfettiş Muavini Serkan Bulak’ın huzurunda çektim.

Konu fotoğraflar, Foto Parmak İzleri Şubesi tarafından tabedildikten sonra, şube arşivinde muhafaza altına aldım. 137 adetten oluşan fotoğraflara numara verip arkasına gerekli izahı yaptıktan sonra indeksli bir albüm hazırladım.”

Zorlu, albümü, sanık ve maktulden aldığı kıyafetleri, iç çamaşırları, ayakkabıları ve gaza bezleri üzerine kurutulmuş kan örneklerini de mahkemeye emare sundu ve mahkemeye yaptığı icraatların söylediklerinden ibaret olduğunu beyan etti.

“İnceleme eksik”

Bunun üzerine, cinayette taammüdü kabul etmeyen avukat, tanığa olayın başladığı kahvede gerekli incelemeyi yapmadığını ileri sürdü ve “Eğer yapsaydınız, oturdukları masanın bir metre ilerisindeki servantta ne olduğuna bakardınız. Bakmadınız. Bu ciddi bir eksikliktir” dedi.

Avukat ayrıca, tanığın, Özgür Okumuş’un giydiği kot pantolona bakmasını da isteyerek, “Bu pantolonda bıçaktan oluşan delik izi var mı?” diye sordu.

Bunun üzerine, tanık pantolonda herhangi bir iz görmediğini belirterek, avukatın tüm iddialarının asılsız olduğunu beyan etti ve kendisinin gereken tüm inceleme ve araştırmayı layıkıyla yaptığını yineledi.

Dava, mesai saatinin bitimi nedeniyle 1 Kasım Çarşamba gününe tehir edildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2017, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104