Cinayet davasının sonuna gelindi

banner37

Maxim Hamed Afreh, Mohamed Juma Salem Attroug’un Alsancak’ta öldürülmesi olayına karıştığını kabul etti

Cinayet davasının sonuna gelindi

Ahmet VAMIK

   Alsancak’ta 29 Aralık 2017 tarihinde, 22 yaşındaki Libya uyruklu üniversite öğrencisi Mohamed Jumma Salem Attroug’un öldürülmesiyle ilgili devam eden yargı sürecinin sonuna gelindi.
   Uzun süredir suçlamaları reddeden ve aleyhindeki “Taammüden Adam Öldürme” suçlamasının geri çekilmesinin ardından Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde itham edildiği “Adam Öldürme” ve “Kanunsuz Bıçak Taşıma” suçlamalarını kabul eden cinayet sanığı Maxim Hamed Afreh’in davası, savunma avukatının hafifletici sebepleri sunması için ileri bir tarihe ertelendi.

   Ülkeden kaçmaya çalışırken yakalanan ve 24 Ocak’tan beridir hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’nde bulunan cinayet sanığı Maxim Hamed Afreh’in davası kısa bir süre içerisinde karara bağlanacak ve aleyhindeki “Adam Öldürme” suçlamasını kabul eden sanığın alacağı muhtemelen uzun süreli hapis cezası açıklanacak.

Suç ortağı ülkeden kaçtı

Yürütülen kapsamlı soruşturma neticesinde; sanık Maxim Hamed Afreh’in, Mohamed Jumma Salem Attroug cinayetini, olay tarihinden kısa bir süre önce ülkeden kaçan zanlı Yousef Nizar Saleh Abu-Atih ile birlikte işlediği de ortaya çıktı.  
 

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER