banner6

Cinayet gibi kundaklama

banner37

Gazimağusa, eş zamanlı 2 kundaklama olayı ile sarsıldı. Açılış için gün sayan “Big Boss” isimli bar ve bir araç, eş zamanlı olarak kundaklandı. Alevler arasında kalan barın İranlı işletmecisinin amcası yanarak feci şekilde can verdi.

Cinayet gibi kundaklama
banner150 banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa, dün sabah, güne feci bir haberle uyandı. Günün ilk saatlerinde, 03.55’te, eş zamanlı olarak 2 farklı yerden kundaklama haberi geldi. Bir işyeri ve bir araç, benzin dökülüp ateşe verildi. Barda çıkan yangında yabancı uyruklu bir kişi de feci şekilde yanarak can verdi.

Henüz faaliyette olmayan ve açılış için gün sayan “Big Boss” isimli bar ve bu barın eski işletmecisi Mehmet Cenk Serim’in kullanımındaki GA 025 plakalı Range Rover marka araç, kimliği meçhul kişi ya da kişiler tarafından yanıcı madde dökülerek eş zamanlı olarak kundaklandı.

Araç tamamen kullanılamaz hale gelirken, “Big Boss”un bulunduğu apartmanın üst katlarındaki daireler de alevler arasında kalarak, büyük hasar gördü.

“Big Boss” isimli barın kundaklanması sırasında, işyerinin işletmecilerinden birinin amcası yaşamını yitirdi.

İşyerinin işletmesini, kısa bir süre önce, Cengiz Salih Soykök ile İranlı Sahap Eisapour almıştı. Yangında İranlı Sahap Eisapour’un amcası 65 yaşındaki Ali Rezay Rasekh, alevlerden kurtulamayarak yanarak öldü.

Ali Rezay Rasekh’in, söz konusu işyerinde şef olarak çalışmak için önceki gün İran’dan ülkemize geldiği öğrenildi. Rasakh’ın, sabah işyerini açmak için hazırlık amacıyla, kendi isteğiyle barda yattığı öğrenildi.

Eş zamanlı yaşanan kundaklama olayında, Mehmet Cenk Serim’in kullanımında olan ancak, boşanma

aşamasındaki eşi Umut Ayman’ın adına kayıtlı olan GA 025 plakalı araçla birlikte, Baykal Mahallesi’nde, Truva Sokak içerisinde, yine park halinde bulunan Kerim Şener’e ait JV 202 plakalı araç tamamen, Ertaç Ercan’a ait ME 259 plakalı araç ile Turan Evran’a ait HK 667 plakalı araç da kısmen yanarak zarar gördü.

Mehmet Cenk Serim’in kullanımındaki aracın kundaklanmasıyla yükselen alevlerden diğer 3 aracın da zarar gördüğü anlaşıldı.

Öte yandan, söz konusu barın bulunduğu apartmanın Çetin Alkan’a ait olduğu, “Big Boss” isimli işletmenin Ali Fikret Selim’e kiralandığı, bu işyerinin de Selim tarafından Cengiz Salih Soykök ve Sahap Eisapour’un işletmesine verildiği belirtildi.

Polis, konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatırken, bazı şahısların dün gün boyu sorgulandıkları ancak herhangi bir tutuklama yapılmadığı ifade edildi.

Gazimağusa polisi, olayın faillerini yakalamak için soruşturmasını sürdürüyor.

Olay Yeri İnceleme Ekipleri, barın etrafında ve araçların bulunduğu yerde titiz incelemelerde bulundu. Barın etrafında yapılan incelemede, içinde benzin bulunan bir şişe tespit edilip emare alındı. Polis, başta BM Kampı olmak üzere bölgedeki tüm işyerlerinin kameralarında inceleme yaptı.

Gazimağusa İtfaiyesi, eş zamanlı 2 yangına, 6 araçla müdahale etti.

İtfaiyeye ilk olarak araçların yangın ihbarının yapıldığı ve ekiplerin yanan araçlara müdahaleye başladığı, bu esnada da işyeri yangının ihbar edildiği öğrenildi.

Öte yandan, olayla ilgili olarak Gazimağusa Polis Müdürü Ömer Tazeoğlu, Gazimağusa İtfaiye Müdürü Dalgıç Demiralp, Gazimağusa İdari Polis Müdürü Gökay Karagil, Gazimağusa Adli Şube Amiri Enver Erem, Cürümleri Önleme Şubesi Amiri Hasip Tütüncü ve çok sayıda polis subayı ve polis memuru olay yerinde inceleme yaptı.

Hazırlık yapmak için işyerinde yattı

Barı yeni devralan Cengiz Salih Soykök, kundaklama olayı üzerine büyük şok yaşadığını söyledi.

Barı çok kısa süre önce devraldıklarını ifade eden Soykök, kendilerinin kimseyle husumetleri bulunmadığını,  barın tabelasını olayın olduğu gün değişeceklerini ancak bunların yaşandığını kaydetti.

Barın içerisinde hayatını kaybeden Ali Rezay Rasekh’in ortağı olan Sahap Eisapour’un amcası olduğunu, önceki gün ülkemize geldiğini ve sadece olay akşamı işyerinde yattığını anlatan Soykök, Rasekh’in, barda şef olarak çalışacağını, bu nedenle de akşam işyerinde yatıp sabah işyerini erken açmak ve hazırlık yapmak için kaldığını bildirdi.

Cengiz Salih Soykök, saat 01.30’da işyerinin kapısına kilidi kendisinin vurduğunu ve daha sonra evine uyumaya gittiğini, fakat saat 04.30 gibi de bu olayı duyduğunu sözlerine ekledi.

Yapılan otopside Ali Rezay Rasekh’in dumandan zehirlendiği ve yanarak öldüğü saptanırken, vücudunda delici ve kesici alet izi bulunamadı. Rasekh’in kesin ölüm nedenini belirleyebilmek amacıyla ileri tetkik için vücudundan doku örnekleri alındı.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2017, 08:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110