Cinayet ve soyguna teşebbüsten yargılanacaklar

banner37

Lapta’da, 78 yaşındaki M.E.’nin evindeki para kasasını çaldıktan sonra boğarak öldürmeyi planladıkları suçlamasıyla tutuklanan 4 zanlı, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Cinayet ve soyguna teşebbüsten yargılanacaklar
banner90
banner8

Lapta’da, 78 yaşındaki M.E.’nin evine girip para kasasını çalmak ve öldürmek için plan yaptıkları suçlamasıyla tutuklanan Eyüp Avşar, Engin Çelikbaş, İsmet Şahin ve Mehmet Bozdağ, yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Dört zanlı, dün teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemede tanık kürsüsüne çıkarak meseleyle ilgili yeminli şahadet veren polis memuru, zanlıların Lapta’da yaşayan M.E. isimli şahsı soymak ve öldürmek için plan yaptıkları gerekçesiyle tutuklandıklarını söyledi.

Zanlıların bu amaçla emlakçı ve araba alıcısı kılığına girip, M.E.’nin evine defalarca gidip keşif yaptıklarını ifade eden polis memuru, evi soyulacak olan M.E.’den alınan ifadede ise Bozdağ’ın 35 yıllık komşusu olduğunu, zanlı Eyüp Avşar’la satılık araba meselesi yüzünden tanıştıklarını söylediğini aktardı.

Polis, ayrıca zanlı Avşar’ın emlakçı olduğunu söyleyip, soygun yapacakları evin fotoğraflarını çektiğini ifade etti.

Zanlıların soygundan sonra M.E.’yi kafasına poşet geçirip boğarak öldürmeyi de planladıklarını ifade eden polis, zanlıların otopside çıkmayacağı düşüncesi ile boğarak öldürmeyi seçtiklerini de belirtti.

Zanlı İsmet Şahin’in 2019 yılı mart ayında İngiliz bir kadının evine girip, cinsel saldırıda bulunduğunu, zanlı Engin Çelikbaş’ın da 2018 yılında kardeşine ait kimlikle ülkeye geldiğinin belirlendiğini mahkemeye aktaran polis, dört zanlı hakkındaki soruşturmasını tamamladığını belirterek, uygun birer teminata bağlanmalarını talep etti.

Mahkeme, dört zanlıyı da 2 ayı aşmamak üzere cezaevine gönderdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75