banner6

Cinayet zanlısı babaanne, Covid-19’dan yaşamını yitirdi

banner37

Vietnamlı Dam ThiHop’un katil zanlısı olan oğlu ve torunuyla birlikte tutuklanan 67 yaşındaki zanlı Seçkin Sönmez, cezaevinde Koronavirüs bulaştı. Üç haftadır yoğun bakımda tedavi gören Sönmez, dün sabah hayatını kaybetti

Cinayet zanlısı babaanne,  Covid-19’dan yaşamını yitirdi
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA 

2017 yılında kayıp olduğu bildirilen ve 1 buçuk yıl sonra Ercan Havalimanı’nın yakınında halı ve battaniyeye sarılı halde çürümüş cesedi bulunan Vietnamlı Dam ThiHop’un öldürülmesiyle ilgili tutuklanan 67 yaşındaki Seçkin Sönmez, cezaevinde bulaştığı Covid-19 nedeniyle dün yaşamını yitirdi.

Baba S.S., “Taammüden adam öldürme” ve “Adam öldürme”; cinayeti saklayan ve delillerin karartılmasına yardım eden oğlu ve babaanne Seçkin Sönmez ise, “Ağır Bir Suça Feri Fail”, “Ağır Bir Suçu Önlemekte İhmal” ve “Delilleri Tahrip Etme” suçlamalarıyla 5 Kasım’da yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmişti.

Seçkin Sönmez, Merkezi Cezaevi’ne gönderildikten sonra Covid-19 testi pozitif olduğu belirlendi ve hastaneye kaldırıldı.

Ciddi sağlık sıkıntıları olan ve mahkemeye de tekerlekli sandalyeyle getirilen Sönmez’in yaklaşık üç haftadır yoğun bakımda Covid-19 tedavisi gördüğü, dün sabahın ilk saatlerinde de hayatını kaydettiği bildirildi.

Hatırlanacağı üzere, Dam ThiHop’un cesedi 6 Ocak 2019 tarihinde Ercan-Gaziköy anayolu üzerinde ağaçlık alan içinde battaniye ve halıya sarılı halde bulunmuştu.

Cesede 7 Ocak 2019 tarihinde yapılan otopside vücudunun muhtelif yerlerinde 33 ayrı kesici delici alet yaralanması olduğu belirlenmişti.

Cesedin 15.10.2017 tarihinde kayıp olduğu bildirilen Vietnam uyruklu Dam Thi Hop olduğu tespit edilmişti.

12 Ekim 2021 tarihinde alınan bir ihbarda zanlı 1 S.S. ile oğlu zanlı 2 S.S.’nin Küçük Kaymaklı’daki ikametgahlarının avlusunda kavga ettikleri sırada oğlunun, babasına, “Sen ancak kadın öldürün. Seni ihbar edersem müebbet yersin. Kadını attığın yeri de polise gösteririm” dediği; babasının ise oğluna “Seni de öldürürüm” şeklinde bağırdığı ve bu esnada babaanne zanlı 3 S.S.’nin de yanlarında olduğuna dair polis bilgi almıştı.

Polis tarafından tutuklanan 17 yaşındaki zanlı S.S., sorgusu esnasında, babası olan zanlı S.S.’nin Dam Thi Hop’u öldürdüğü ve cesedi babaannesi ile üçü birlikte, bulunduğu yere attıklarına dair itiraf içerikli ifade vermişti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner110