Cinayet zanlısı eski sabıkalı

banner37

Girne’de bankta uyuyan Hasan Polat Sepetçioğlu’nu bıçaklayarak öldüren Fevzi Şanverdi’nin 2015 yılında ‘Vahim Zarar’, 2001 yılında ise ‘İkametgahtan Sirkat’ suçundan sabıkası olduğu ortaya çıktı

Cinayet zanlısı eski sabıkalı

Ahmet VAMIK
 

Girne’de 1 Eylül günü çocuk parkında meydana gelen Hasan Polat Sepetçioğlu cinayetle ilgili polis soruşturması tamamlandı. Bölgedeki tüm kamera görüntülerini inceleyen ve birçok kişiden ifade alan polis, cinayet zanlısı Fevzi Şanverdi’nin aleyhine titizlikle yürütülen soruşturmayı sona erdirdi. 
   Öte yandan cinayet zanlısı Ferdi Şanverdi’nin 2015 yılında ‘Vahim Zarar’ suçundan ve 2001 yılında ise “İkametgâhtan Sirkat” suçundan sabıkalı olduğu ortaya çıktı.

Kendisine küfür ettiği gerekçesiyle, 184 promil alkol tesiri altında olduğu sırada, bank üzerinde uyuyan Hasan Polat Sepetçioğlu’nu boynundan ve sırtından bıçaklayarak öldüren zanlı Fevzi Şanverdi, tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarılan zanlı tutuklu yargılanmak üzere Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.
   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli Müfettiş Muavini Hüseyin Zaifer’i tanık olarak dinletti.
   Zanlı Fevzi Şanverdi’nin “Taammüden Adam Öldürme”, “Adam Öldürme”, “Kanunsuz Bıçak Taşıma” ve “Sarhoşluk” suçlarından methaldar olduğunu belirten Müfettiş Muavini Hüseyin Zaifer, cinayetin 1 Eylül Cumartesi sabahı Girne’de 20 Temmuz Kordonboyu Caddesi üzerinde meydana geldiğini anımsattı.

Zaifer, aralarında meydana gelen tartışma sonucu zanlının, 184 promil alkol tesiri altında bankta uyuyakalan Hasan Polat Sepetçioğlu’nu 2 kez boynundan ve 1 kez de sırtından bıçaklayarak öldürdüğünü ifade etti.

   Cinayetin hemen ardından zanlının bıçağı çöp bidonuna attığını ve olay yeri yakınlarında kısa süre sonra tespit edilerek tutuklandığını dile getiren Hüseyin Zaifer, zanlının tutuklandığı anda bir gönüllü ifade vererek işlediği suçu itiraf ettiğini söyledi.


“Yargılanmaktan kaçma ihtimali yüksek”

Zaifer, cinayetin işlendiği bölgenin Girne’nin en işlek caddelerinden biri olduğunu ve çok sayıda kamera olduğunu belirterek, zanlı aleyhinde alınan toplamda 20 günlük tutukluluk süresinde, elde edilen kamera görüntülerinin incelendiğini ve olayın yansıdığı kamera görüntülerinin emare olarak kaydedildiğini ifade etti.
   Söz konusu süre içerisinde 30 kişinin sorgulandığını ve 12 kişiden de ifade alındığını kaydeden Zaifer, zanlının Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde cezai ehliyet kontrolünden de geçirildiğini açıkladı.
   Zanlı aleyhine yürütülen soruşturmanın tamamlandığını vurgulayan Zaifer, ülkede yasal statüsü bulunmayan ve serbest kalması halinde yargılanmaktan kaçma ihtimali yüksek olan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.  
   Yargıç Meltem Dündar, yargılanmaktan kaçma ihtimali yüksek olan zanlının yargılanma safhasında davalarında hazır bulunmasını temin etmek maksadıyla 3 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER