Cinayet zanlısına 3 gün tutukluluk

banner37

banner87
Cinayet zanlısına 3 gün tutukluluk
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli Yenikent bölgesinde evinde 83 yaşındaki Veysi Muslu Akdeniz’i bıçaklayıp, feci şekilde döverek, boğarak öldüren zanlı Azat Nurmamedov, bugün sabah olağanüstü güvenlik önlemleri altında mahkemeye çıkarıldı. Polis, zanlının gönüllü ifade verip, suçlamaları kabul ettiğini ve 83 yaşındaki Veysi Muslu Akdeniz’in bakıcısı olan karısıyla aralarında bazı şeyler olduğuna dair iddialarda bulunduğunu beyan ettiği kaydedildi. “Taammüden adam öldürme” , “Adam öldürme”, suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Azat Nurmamedov, bugün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan Müfettiş Muavini Hüseyin Göğmen’i dinletti. Sağ karın boşluğuna bıçağı sapladı Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Göğmen, 24 Haziran 2020 tarihinde zanlı Azat Nurmamedov’un Necati Taşkın Sokak Selba Pearl Apartmanı no1 adresindeki ikametgahın salon odası içerisinde konu ikametgahta bulduğu toplam uzunluğu 31.5 santim, ağız uzunluğu 19 santimetre olan bıçak ile 83 yaşındaki Veysi Muslu Akdeniz’in sağ karın boşluğuna bir kez sokup çıkardığına dikkat çekti.

Başını defalarca mermere vurdu Müfettiş Muavini Hüseyin Göğmen, zanlının maktulü bıçakladıktan sonra başını defalarca mermer zemin üzerine vurup, boğazını sıkarak taammüden öldürdüğüne vurgu yaptı. Göğmen, ayni tarihte olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine oluşturulan bir polis ekibi tarafından yapılan operasyon sonucu zanlı Azat Nurmamedov’un Ortaköy bölgesinde bulunan bir apartman dairesinde 25 Haziran’da tespit edilip, tutuklandığını kaydetti. Suçunu kabul etti, ifade verdi Göğmen, zanlının 25 Haziran’da yapılan sorgusunda suçunu kabul edip, gönüllü ifade verdiğine vurgu yaptı.

Meseleyle ilgili olarak 25 Haziran’da 15.15- 17.20 saatleri arasında maktul Veysi Muslu Akdeniz’e cesedi üzerinde Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde otopsi salonunda Adli Tıp Uzmanı Dr. İdris Deniz tarafından yapılan otopside maktulün kesici alet yaralanması sonucu gelişen iç organ yaralanması, iç ve dış kanama, künt kafa ve göğüs travması, çoklu kaburga kemikleri kırıkları, beyin kanaması ve asfiksi sonucu yaşamını yitirdiğinin tespit edildiğini kaydetti. Göğmen, meselenin ciddiyetine vurgu yapıp, alınması gereken ifadeler ve olay mahalli ile çevresinde bulunan kamera kayıtlarının incelenebilmesi ayrıca zanlının ifadesinde belirttiği bir takım iddialarının araştırılabilmesi için üç gün tutuklu kalmasını talep etti. Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, cürümün ciddiyetine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75