Cinayete suç ortaklığından yargılanacak

banner37

Gesfi Döviz Bürosu sahibi Gökhan Naim’in öldürülmesiyle ilgili “feri fail” olarak tutuklanan Cemil Ülgü, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Cinayete suç ortaklığından yargılanacak
banner90
banner8

“ZAHİD KARANLIK İŞLER YAPARDI, KORKUP, SUSTUM”… Gesfi Döviz Bürosu sahibi Gökhan Naim’in 13 Mart 2019 tarihinde öldürülerek çalınan 112 bin sterlin, 170 bin Euro ve 800 bin TL parasını, cinayetten sonra halen aranan Zahid Masood’tan Girne’de teslim aldığı tespit edilen Cemil Ülgü, mahkemede konuştu. Ülgü, “Çantada ilk etapta ne olduğunu bilmiyordum. Zahid, beni o gün aradı ve Bahçeli’ye çağırdı. Çantayı Lemar Süpermarket’te bekleyen ve Türkçe bilmeyen bir Pakistanlı kişiye verdim. İçinde para olduğunu bilmiyordum. Zahid, çantayı teslim edeceğimde telefonda bana, çantayı bu kişiye vermemi söyledi. Olayı daha sonra basından öğrendim. Zahid’ler karanlık biriydi. Aileme bir şey yaparlar diye korkup, polise bildirmedim” dedi. 

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da 13 Mart 2019 tarihinde silahlı saldırı sonucu cinayete kurban giden ve yüklü miktarda parası çalınan Gesfi Döviz Bürosu’nun sahibi Gökhan Naim’in 112 bin sterlin, 170 bin Euro ve 800 bin TL parasını, halen aranan Zahid Masood’tan Girne’de teslim aldığı tespit edilen Cemil Ülgü, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   Cemil Ülgü, mahkemede, “Çantada ilk etapta ne olduğunu bilmiyordum. Zahid, beni o gün aradı ve Bahçeli’ye çağırdı. Çantayı Lemar Süpermarket’te bekleyen ve Türkçe bilmeyen bir Pakistanlı kişiye verdim. İçinde para olduğunu bilmiyordum. Zahid, çantayı teslim edeceğimde telefonda bana, çantayı bu kişiye vermemi söyledi. Olayı daha sonra basından öğrendim. Zahid’ler karanlık biriydi. Aileme bir şey yaparlar diye korkup, polise bildirmedim” dedi. 

   “Feri Fail” (Suç ortaklığı) suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün teminat tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci’yi dinletti.

   Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren İneci, 13 Mart 2019 tarihinde, saat 17.55 sıralarında, Gökhan Naim’in, Ortaköy’de Şehit Sami Küpeli Sokak üzerinde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmesi ve tasarrufundaki içi para dolu çantanın çalınıp, aranan Zahid Masood’a teslim edildiğini anımsattı.

   Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci, Masood’un ise aynı gün parayı Girne’de Bahçeli yolunda zanlı Cemil Ülgü’ye teslim ettiğinin belirlendiğine vurgu yaptı.

   Feyyaz İneci, zanlının, polise yazılı ifade vermediğini ancak parayı Zahid Masood’tan alıp, Pakistan uyruklu bir kişiye teslim ettiğini beyan ettiğini mahkemeye aktardı.

   İneci, zanlının cinayete ait dönemdeki telefon hattı dökümünün alındığına ve halen incelendiğine vurgu yaptı.

   İneci, ayrıca olay tarihinden sonraki banka hesaplarının Merkez Bankası’ndan talep edildiğini ve hâlâ cevap alınmadığını belirtti.

   İneci, suçun ciddiyetine vurgu yapıp, TC-KKTC vatandaşı olan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti. Zanlının avukatı, tutuklu yargılama talebine itiraz etti ve zanlıyı tanık olarak dinletti. Savcı Behrat Mavioğlu, Cemil Ülgü’yü sorguladı. Zanlının avukatı, müvekkiline kefil olabilecek iki aile yakınını tanık olarak dinletti. Tanıklar, Cemil Ülgü’nün yargılanmaktan kaçmayacağına inandıklarını belirtti. Savcı Mavioğlu, tanıkları sorguladı ve Ülgü’nün yargılanmaktan kaçabileceğini savundu.

   Kefillerin dinlenmesi esnasında zanlı Cemil Ülgü, tutuklu yargılanmaya yaptığı itirazını geri çekti.

   Yargıç Temay Sağer, suçun ciddiyetine vurgu yapıp, zanlının bir ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75