banner6

Cinayete teşebbüsten yargılanacak

banner37

Haspolat’ta yengesi ve kardeşi olan Özgün-Cuma Fakı çiftini bıçakla yaralayan B.F., teminatla cezaevine gönderildi

Cinayete teşebbüsten yargılanacak
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Bir tartışma sırasında kardeşini ve yengesini bıçakla yaralayan B.F., ‘Katle teşebbüs’ ve ‘Ağır yaralama’ suçlarından yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ozan Kuşak, zanlı B.F.’nin “Katle teşebbüs”, “Ağır yaralama”, “Yaralama”, “Kanunsuz bıçak taşıma” ve “KKTC’de ikamet izinsiz ikamet etmek” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Kuşak, zanlı ve müşteki Cuma Fakı’nın 24 Ekim 2021 tarihinde, saat 21.00 raddelerinde, Haspolat’ta Çamurkent bölgesi olarak bilinen toprak yol içerisinde, ‘yeğeni Aysima Fakı’ya kızdığı gerekçesiyle’ tartışma çıktığını, Cuma Fakı’nın tartışma esnasında zanlıyı darp etme girişiminde bulunduğunu, zanlının da elinde tutmakta olduğu siyah saplı, toplam uzunluğu 26, ağız uzunluğu ise 15 santim olan bıçağı komşusu olan kardeşinin sağ omuz altına bir defa, sağ arka böbrek hizasına iki defa soktuğunu ve sağ eline saplayarak Cuma Fakı’yı ağır şekilde yaraladığını kaydetti.

Zanlının, olay esnasında kullanılan bıçağı yengesi Özgün Fakı’nın da sol göğsünün alt kısmına saplayarak katle teşebbüs ettiğini dile getiren Kuşak, Özgün Fakı’nın Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde ameliyat edildikten sonra Cerrahi Servisi’nde müşahede altına alındığını anımsattı.

Kuşak, zanlının olay mahallinde tespit edilerek tutuklandığını ve evinde mahkeme emriyle yapılan aramada, olay esnasında kullanılan bıçağın mutfak tezgahı üzerinde bulunarak emare olarak alındığını anlattı.

banner134

Kuşak, soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının yasal statüsünün olmadığını belirterek, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının üç ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104