banner6

Cinayetin sırrı henüz çözülemedi

banner37

Alayköy’deki evinde cansız bedeni bulunan Zehra Sorver’in katil zanlısı olarak tutuklanan eşi Levent Sorver ve 17 yaşındaki oğlu M.C.S.’nin tutukluluk süreleri 5 gün daha uzatıldı.

Cinayetin sırrı henüz çözülemedi
banner151 banner143

Emine UYSAL

Alayköy’de meydana gelen ve ülke genelinde infial yaratan Zehra Sorver cinayetinin şüphelisi olarak tutuklanan eşi Levent Sorver ve 17 yaşındaki oğlu M.C.S’nin tutukluluk süreleri 5 gün daha uzatıldı.

Baba-oğulun polisteki suskunluğu sürerken, polisin elinde önemli yeni deliller olduğu ve cinayetin aydınlatılmasının çok yakın olduğu bilgisine ulaşıldı.

“Taammüden adam öldürme”, “Adam öldürme” suçlamasıyla tutuklu olan baba-oğul, dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Müfettiş Muavini Emirali Gürler’i tanık olarak dinletti.

“Tuz ruhu kadın öldükten sonra içirildi”

Mahkemede yeminli şahadet veren Emirali Gürler, 15 Haziran tarihinde sabah saatlerinde Namık Kemal Sokak No. 2 Alayköy adresinde ikamet eden 45 yaşındaki Zehra Sorver’in boğazının sıkılıp kafasının sert bir zemine vurulduğunu ve öldürülme sonrasında maktuleye içerisinde tuz ruhu ihtiva eden solvent maddenin ağız yoluyla içirildiğini anımsattı.

Gürler, meselede, maktulenin kocası ve oğlunun şüpheli görülerek, 16 Haziran’da tutuklandığını belirtti.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğini dile getiren Gürler, cinayet mahallinden alınan delillerin zanlıları işaret ettiğini kaydetti.

Emirali Gürler, zanlıların dört günlük tutuklulukları süresince, maktuleye ve zanlılara ait cep telefonu dökümlerinin bir kısmının elde edilip, incelendiğini anlattı.

Olay mahalli ve çevresinde bulunan emarelerin TC ve KKTC laboratuarlarında incelenmeye devam edildiğini anlatan Gürler, 35 tanık ifadesi alındığına vurgu yaptı.

Emirali Gürler, zanlıların olay günü kullandıkları güzergâhlardan kamera kayıtlarının alındığına ve halen incelendiğine dikkat çekti.

Gürler, zanlıların 21 Haziran’da Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirildiklerini söyledi.

Tahkikatın müebbet hapis cezası öngören çok vahim bir suç olduğuna vurgu yapan Gürler, zanlıların serbest kalması halinde aranan emarelere ve alınacak ifadelere etki edebileceklerinden 5 gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Avukat, zanlıların tehdit edildiğini ileri sürdü

Zanlıların avukatı Ali Hidayet, müvekkillerinin suça bağlayıcı ifade vermeleri için poliste tehdit edildiklerini iddia etti.

Müvekkillerinin cinayet günü Gönyeli’de A.B., isimli kişinin işyerinde çalıştıklarını savunan Hidayet, tutukluluk süresinde zanlıların suçla alakaları olmadığının belirleneceğine inandığını söyledi.

“Taammüden adam öldürme suçu son derece ciddi bir suç”

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, “Taammüden adam öldürme” suçunun vahim bir suç olduğuna dikkat çekti.

Reynar, tanık ifadelerinin alındığına, kamera kayıtlarının incelendiğine vurgu yapıp, zanlıların tahkikat amaçlı 5 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2017, 12:34
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104