Cinayetten itham edildi

banner37

Eşi Akile Nacisoy Akdoğan’ı kaldıkları apartman dairesinin balkonundan aşağıya itip öldürmekle suçlanan Yaşar Akdoğan’ın ilk tahkikat (PI) duruşması dün başladı

Cinayetten itham edildi
banner99

Elmas TOKAY

Kızının ifadesi sonrasında karısını öldürmekle suçlanarak tutuklanan ve cinayetten yargılanacak olan Yaşar Akdoğan’ın aleyhindeki davanın Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilebilmesi için ilk tahkikat (PI) duruşması dün Girne Kaza Mahkemesi’nde başladı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen ilk oturumda, iddia makamı Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener ve Savcı Emine Taşkın hazır bulundu. SanıkYaşar Akdoğan’ı ise, Avukat Boysan Boyra ve Avukat Emre Kadri savundu.

İddia makamının ilk tanığı, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde Tahkikat Sorumlusu olarak görev yapan Müfettiş Eren Gözügüzel oldu. Gözügüzel, meseleyle ilgili yaptığı icraatları aktardı.

30 Aralık 2016 tarihinde, Müfettiş Muavini Umut Demir tarafından, Akile Akdoğan’ın, kaldığı apartmanın altında ölü olarak bulunduğu bilgisini aldığını kaydeden Gözügüzel, bunun üzerine olay yerine gittiğini kaydetti. Gözügüzel, sanık Yasar Akdoğan’ın Girne Adli Şube’ye sevk edildiğini ve olay yerinden şubeye döndüğü zaman, sanığın, tanık olduğu için sadece açık ifadesini aldığını ifade etti.

banner134
“Kızı ‘babam annemi balkondan attı’ dedi”

Müfettiş Eren Gözgüzel, 27 Temmuz 2017 tarihinde, sanık Yaşar Akdoğan’ın kızının, “babasının annesini balkondan aşağıya attığı” yönünde bir söylemi olduğunun bilgisine geldiğini ve bunu üzerine küçük kızın önemli bir tanık olduğundan, psikoloji doktoru tarafından muayene edilmesi için bir yazı hazırladığını kaydetti.

Gözügüzel şöyle devam etti:

“Sosyal hizmet görevlisiyle birlikte, Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde Dr. A.Z.’ye küçük kızı götürdük. 4-5 kez muayene edildikten sonra sanığın kızı 7 Ağustos 2017 tarihinde Doktor A.Z. huzurunda tahkikat memuru Mufettiş Muavini Umut Demir’e bir ifade verdi.

Kızın ifadesinin ardından sanık Yaşar Akdoğan’ı derdest emriyle tutuklayıp, Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkartılmasını sağladım. Aynı gün sanığı polise götürürken, bana eşyalarının içerisinde bir USB olduğunu söylemesi üzerine, yasal ihtarda bulundum ve USB’yi alıp incelemeye gönderilmesine talimat verdim.

11 Ekim 2017 tarihinde de, İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderilen emarelerin raporlarının gönderildiği bilgisini aldım ve tahkikat memuruna teslim ettim”.

Müfettiş Eren Gözügüzel’in şahadetini tamamlamasının ardından, Yargıcı Mesut Mesutoğlu, ilk tahkikat duruşmasını, yeni tanığı dinlemek üzere 13 Kasım 2017 Pazartesi tarihine tehir etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75