Cinayetten yargılanan Doğu çiftinin kararı, 23 Eylül’de açıklanacak

banner37

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, Alsancak’ta Memduh Ulugün’ü 6 bıçak darbesiyle öldürmekten yargılanan Meryem ve Mehmet Doğu hakkındaki kararını son kez tehir etti

banner87
Cinayetten yargılanan Doğu çiftinin kararı, 23 Eylül’de açıklanacak
banner90
banner99

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, Alsancak’ta Memduh Ulugün’ün evinin yanındaki boş arazide 6 kez bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili yargılanan Meryem-Mehmet Doğu çiftiyle ilgili kararı son kez tehir etti.

Alsancak’ta 13 Mart 2018 tarihinde meydana gelen cinayet olayında sanık olan karı-koca, dün bir kez daha Girne Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Dünkü celsede dava kararının okunması bekleniyordu ancak Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyeti üyelerinden birinin beklenmeyen sağlık sorunundan dolayı, heyet toplanamadı.

Dünkü celsede dava, karara bağlanmak üzere son kez 23 Eylül 2019 tarihine tehir edildi, sanıkların bu süre zarfında da tutukluluk hallerinin devam etmesine karar verildi.

Olay nasıl olmuştu?

Sanık Meryem Doğu, Memduh Ulugün’ün kendisine defalarca tecavüz ettiğini, susması için tehdit ettiğini ve ilk tecavüzün ilaçla bayıltıldıktan sonra olduğunu öne sürmüştü.

Meryem Doğu, eşinin gerçeği öğrendiğini, olay günü amacının onu öldürmek olmadığını, konuşmak için bir araya geldiğini, ancak kendisine hakaret edince öldürdüğünü söylemişti.

Mehmet Doğu da cinayetle alakası olmadığını, gerçeği öğrendikten sonra Ulugün’le konuştuğunu ancak onu öldürmek gibi bir plan yapmadığını iddia etmişti.

Mehmet Doğu, olay günü bağırtılar duyduğunu, eşi Meryem Doğu’nun Ulugün’le boğuştuğunu, yanlarına gidince bıçakladığını anladığını ve olaya müdahale edip, Ulugün’ü kurtarmaya çalıştığını söylemişti.

İddia makamı ise Doğu çiftinin Ulugün’ü planlayarak öldürdüğünü belirtip, mahkemeye olgular sunmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75