Cinayetten yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

banner37

Kendisinden ayrılmak istediği gerekçesiyle 45 yaşındaki Elif Lort’u Girne’de sokak ortasında bıçaklayarak öldüren Abdullah Çelik ile ilgili soruşturma tamamlandı

banner87
Cinayetten yargılanmak üzere cezaevine gönderildi
banner90
banner8

Kendisinden ayrılmak istediği gerekçesiyle 45 yaşındaki Elif Lort’u, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sokak ortasında 11 yerinden bıçaklayarak öldüren 42 yaşındaki Abdullah Çelik ile ilgili yürütülen polis soruşturması tamamlandı ve Çelik, cinayetten yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Güçlüer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapan ve meselenin tahkikatını yürüten polis memuru yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Tahkikat memuru, zanlının 8 Mart 2020 tarihinde Girne’de Şht. Nahit Hasan Sokak üzerinde bulunan KyrniaTwins isimli apartmanın önünde 41 promil alkolün etkisi altındayken, kendisinden ayrılmak istediği gerekçesiyle 24 santim uzunluğundaki ekmek bıçağı ile Elif Lort’u boğazından ve vücudunun çeşitli yerlerinden 11kez bıçaklayarak ağır yaralanmasına neden olduğunu söyledi.

Hastaneye sevk edilen 45 yaşındaki Elif Lort’un hayatını kaybettiğini söyleyen polis, zanlının ise olay yerinden kaçmaya çalıştığı esnada yakalandığını ve olayda kullanılan bıçağın da zanlının tasarrufunda bulunduğunu ifade etti.

Zanlının gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğini kaydeden polis, zanlının Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden ceza-i ehliyeti olup olmadığına dair yapılan kontrolünde ceza-i ehliyetinin olduğu yönünde rapor temin ettiklerini söyledi.

Polis aktarmış oldukları tüm olgular ışığında zanlının ilerde görüşülecek davasında hazır bulunmasını sağlamak maksadı ile uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Güçlüer zanlının işlemiş olduğu suçun ciddiyetine değinerek tutuklu beklemesinin uygun olacağını belirtti ve ayı aşmayacak şekilde hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemesine emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75