Cinsel içerikli görüntülere ulaşıldı

banner37

Kumyalı’da 13 yaşındaki kız çocuğuyla cinsel ilişkiye girdiği gerekçesiyle tutuklanan T. A.’nın tutukluluk süresi uzatıldı. Polis, zanlının ve çocuğun cep telefonlarını incelemeye aldı

Cinsel içerikli  görüntülere ulaşıldı
banner99

Sedef BOŞNAK
 

   Ülke genelinde infial yaratan Kumyalı’daki 13 yaşındaki çocuğa cinsel tecavüz olayıyla ilgili, polisin yürüttüğü geniş çaplı soruşturma devam ediyor.
   “Cinsel tecavüz”, “Alıkoyma” ve “Cinsel istismar” suçlarını kabul edip itiraf nitelikli gönüllü ifade veren 29 yaşındaki T. A., dün ek tutukluluk talebiyle, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi Yargıç Seran Bensen huzuruna çıkartılarak aleyhine, tahkikat maksatlı 8 gün ek tutukluluk emri temin edildi.
   Olayla ilgili delil toplayan polis, konu suçun toplumda yarattığı infiale vurgu yaptıktan sonra, konu suçların yasada, ömür boyu hapis cezası öngördüğünü söyledi.
   Polis, 13 yaşındaki kız çocuğu ile rızası hilafına, 6 ay boyunca, daha önce hiç kimseyle birlikteliği olmadığını bildiği halde, birçok kez cinsel ilişkiye girdiğini kabul eden T. A.’nın ve çocuğun, emare zapt ettiği telefonlarında, yapılan ilk incelemede, birbirlerine, kendi görüntülerinin bulunduğu cinsel içerikli videolar gönderdiklerini tespit etti.
   Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, meseleyle ilgili olguları aktarması için, İskele Polis Müdürlüğü’ne bağlı Ziyamet Polis Karakolu’nda görev yapan Osman Gökalp’i yeminli şahadete çağırdı.
   Tanık polis Osman Gökalp, zanlının, “16 Yaşından Küçük Kız Çocuğuna Cinsel Tecavüz”, “Çocuğu alıkoyma” ve “Cinsel istismar” suçlarını işlediğini söyledi.

banner134
   Osman Gökalp, polise 16 Eylül’de yapılan şikayet üzerine tutukladığı zanlının, Nisan 2020 ile Eylül 2020 tarihleri arasında hem Kumyalı ile Mehmetçik köyleri arasındaki ovalık alanda araç içerisinde, hem de Kumyalı köyünde köy kadın kursu binasının önünde 13 yaşındaki kız çocuğu ile rızası hilafına birçok kez cinsel ilişkiye girdiğini kabul ettiğini anlattı.
   Meseleyle ilgili gelişmeleri mahkemeye aktaran Osman Gökalp, zanlı ve müştekinin olay esnasında, giymiş olduğu kıyafetleri ve kullanımlarındaki cep telefonlarını, olayın meydana geldiği zanlının kullanımındaki aracı ve zanlıya ait laptopu incelenmek üzere emare zapt ettiğini kaydetti.
   Gökalp, zanlı T. A.’nın ve çocuğun emare zapt ettiği telefonlarında, yapılan ilk incelemede, birbirlerine, kendi görüntülerinin bulunduğu cinsel içerikli videolar gönderdiklerini tespit ettiğini belirtti ve emareleri, detaylı incelemeye gönderdiğini dile getirdi.
   Müşteki ve zanlının, Gazimağusa Devlet Hastanesi ve Barış Ruh Hastalıkları Hastanesi’nde gerekli kontrolden geçirildiğini kaydeden tanık polis, alıkoyma suçuyla ilgili, müştekinin alıkonulduğu güzergahta birçok kamera kaydı tespit ettiğini ve bu kayıtları henüz inceleyemediğini ifade etti.
   Gökalp, işlenen suçun ciddiyetine, toplumda yarattığı infiale değindikten sonra, konu suçun yasada ömür boyu hapis cezası öngördüğüne dikkat çekti.
   Soruşturulması gereken birçok şahsın, incelenmesi ve izlenmesi gereken birçok emarenin bulunduğunu kaydeden tanık polis, tahkikatını salimen neticelendirebilmek için mahkemeden zanlı aleyhine 8 gün ek tutukluluk emri talep etti.
   Huzurundaki şahadeti ve talebi değerlendiren Yargıç Seran Bensen, zanlının, tahkikatın selameti açısından 8 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75