Cinsel saldırı suçundan yargılanacak

banner37

Başkentte bir çocuk parkında, 17 yaşındaki kız çocuğunu taciz eden 47 yaşındaki H.T., teminatla serbest bırakıldı

Cinsel saldırı suçundan yargılanacak
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Marmara Çocuk Parkı’nda 234 promil alkol etkisi altındayken, bankta oturan 17 yaşındaki kız çocuğunun yanına oturup, elle taciz eden zanlı H.T., yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

“Cinsel saldırı”, “Cinsel taciz” ve “Sarhoşluk” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 14.11.2020 tarihinde saat 21.00 raddelerinde Lefkoşa'da umumi bir yer olan Marmara Parkı içerisinde, zanlının nefesinde 234 promil alkol tesiri altında olduğu bir sırada, park içerisindeki bankta oturan E.K.’nin (K-17) arzusu hilafına kasten ve cinsel bir davranışla sol bacağını cinsel bir davranışla sol eli ile sıkıp okşamak suretiyle cinsel saldırıda bulunduğuna vurgu yaptı.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Sevinç, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 15 bin TL şahsi kefalet senedi imzalaması, iki kefilin 100’er bin TL değerinde şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.


 

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75