banner6

Cinsel saldırı ve cinsel tacizle suçlanıyor

banner37

Ağustos ayında 15 yaşındaki kızı otele götürüp, cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan A.Ç., önceki gün yapılan şikayet üzerine tutuklandı, dün 20 bin TL nakdi teminatla serbest bırakıldı.

Cinsel saldırı ve cinsel tacizle suçlanıyor
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da 15 yaşındaki kıza cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan A.Ç. dün mahkemeye çıkarılarak, ileride yargılanmak üzere 20 bin TL nakdi teminata bağlandı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mehmet Keleş’i tanık olarak dinletti.

Tanık polis Mehmet Keleş, zanlının, 2022 Ağustos ayı içerisinde meydana gelen “Çocuğun cinsel istismarı”, “Cinsel saldırı” ve “16 yaşından küçük çocuğu alı koyma” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Mehmet Keleş, zanlının daha önceden tanıdığı 15 yaşındaki kız çocuğunu ailesinden izinsiz alıp, bölgedeki bir otele götürdüğünü ve bir odada alı koyduğunu anlattı.

Keleş, zanlının, adı edilene rızası hilafına, yatakta uyuduğu sırada cinsel saldırıda bulunduğunu anlattı ve zanlıyı Sosyal Hizmetler görevlisi eşliğinde polise yapılan şikayet üzerine derdest emri gereği tutukladığını belirtti.

Tanık polis, KKTC vatandaşı olan zanlının devam eden tahkikata etkisi bulunmadığını belirtti ve mahkemeden zanlı aleyhine uygun bir teminat talep etti.

Huzurundaki talebi değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıyı 20 bin TL nakdi teminata bağladı.

Kıdemli Yargıç ayrıca, zanlı lehine KKTC vatandaşı 2 kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi. Güzeler, zanlının KKTC’den çıkışını yasakladı ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2022, 11:58
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104