banner6

Cinsel saldırıya uğradım

banner37

Misafir olduğu evde, M. G.’nin 2 adet cep telefonunu çalmakla suçlanan O. Ç. isimli genç, hırsızlık suçlamasını kesinlikle reddetti ve herkesi şok eden bir iddiada bulundu

Cinsel saldırıya uğradım
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da kentin tanınmış isimlerinden M. G.’ye ait evde misafir olarak bulunduğu sırada 2 adet cep telefonu çaldığı iddia edilen O. Ç (E-21) polis tarafından tutuklandı.

O. Ç., tutuklanmasının ardından hem polise verdiği gönüllü ifadede hem de tutukluluk talebiyle çıkarıldığı mahkemede M. G. isimli adamın kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia etti.

O. Ç., mahkeme salonunda ağlayarak, günlerdir sokaklarda kalmasına rağmen hiç yanlış bir şey yapmadığını söyledi.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının soruşturma maksatlı 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını emrederken, polise de zanlının yaptığı iddiaların araştırılması yönünde direktif verdi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Nöbetçi Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Polis Memuru Mehmet Keleş’i tanık olarak dinletti.

Tanık polis Mehmet Keleş, zanlının ikametgâhtan sirkat suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Polis memuru, zanlının 23 Eylül 2017 tarihinde saat 22.30’da Gazimağusa’da M. G.’nin evinde misafir olarak bulunduğu sırada kahve yapmasını isteyip mutfağa gittiği anda, masada bilgisayarın üzerinde bulunan 2 adet Samsung Note 5 marka cep telefonunu çaldığını öne sürdü.

Zanlının 24 Eylül 2017 tarihinde Mağusa’da tespit edilerek tutuklandığını anlatan tahkikat memuru, zanlının kendilerine gönüllü ifade verdiğini ancak suçunu kabul etmediğini ve bazı iddiaları bulunduğunu açıkladı.

Mehmet Keleş, meselenin soruşturmasına yeni başladıklarını, ifadeler alınması gerektiğini, kamera görüntülerinin incelenmesi gerektiğini, 2 adet cep telefonunun halen bulunmadığını ve zanlının gönüllü ifadesinde belirttiği iddiaları araştıracaklarını belirtti.

Tanık polis, mahkemeden zanlının soruşturma maksatlı 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Savcı Hasan Boşnak talep edilen süreyi 2 gün ile sınırlandırdı.

“Pantolonumu çıkartıp, cinsel organımı tuttu”

Mahkemenin söz vermesi üzerine zanlı O. Ç., mahkeme salonunda bulunanları şok eden iddialarda bulundu.

Konuşurken gözyaşlarına boğulan O. Ç., “M. G., sürekli beni kahve içmeye çağırıyordu. Defalarca çağırması üzerine ben de evine gittim. Odaya geçtik. Oturdum. İçecek bir şeyler sordu. Su istedim. Gidip getirdi. Daha sonra kahve teklif etti. Aç olduğum için kahve içmek istemedim. Mutfaktan meyve getirdi. Konuştuk. Yanıma oturdu. Oturur oturmaz cinsel organıma doğru yöneldi. Eliyle bir şeyler yapmaya çalıştı. T-shirtümü çıkarttı. Pantolonumu çıkarmaya çalıştı. İzin vermedim. Bana ‘senden bir şey olmaz. Sen beceremezsin’ dedi. Cüzdanından 20 TL çıkartıp bana uzattı. ‘Bu parayı al burada olanlar aramızda kalsın’ dedi. Kapının yanında ayakkabımı giymek için eğildiğimde pantolonumu ve iç çamaşırımı çekerek çıkarttı. Cinsel organımı tuttu. Ben de bu refleksle ona iki tokat attım. İçeriye doğru koşmaya başladı. Ben de bıçak alacağını düşünerek koşup kaçtım. Aylardır ailemden ayrı yaşıyorum. Sokaklarda yatıyorum. Aç susuz kalıyorum. Ama hiç yanlış bir şey yapmadım. Hiç hırsızlık yapmadım” şeklinde konuştu.

banner134

Yargıç Meltem Dündar, zanlının soruşturma maksatlı iki gün süreyle poliste tutuklu kalmasını emrederken, zanlının hem mahkemede hem de gönüllü ifadesinde yaptığı iddiaların da araştırılması yönünde polise direktifte bulundu.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 08:37
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104