banner6

Cinsel taciz zanlısı, teminatla serbest kaldı

banner37

Ledra Palace Kara Sınır Kapısı’ndan kuzeye giriş yapan Polonyalı bir kadına cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen gümrük memuru O.H.E.’nin aleyhindeki soruşturma tamamlandı

Cinsel taciz zanlısı,  teminatla serbest kaldı
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Ledra Palace Kara Sınır Kapısı’ndan kuzeye giriş yapan Polonyalı bir kadına cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen gümrük memuru O.H.E. teminatla serbest bırakıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak polis çavuşu Hüseyin Ergüleç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 7 Ocak 2022 tarihinde saat 16.47’de, Lefkoşa’daki Ledra Palace Kara Sınır Kapısı’nda, Lefkoşa’da yaşayan O.H.E.’nin, güneyden kuzeye geçen bir kadına cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle tutuklandığını belirtti.

Polis çavuşu Hüseyin Ergüleç, O.H.E.’nin, Girne’de yaşayan 30 yaşındaki Polonyalı öğrenci A.H.N.’yi kuzeye geçtiği sırada araç park yerine kadar yaya olarak takip ettikten sonra kendisine “mesai saatlerinde buradayım, hafta sonları çalışmam” sözlerini söyleyip cep telefonu numarasını istediğini kaydetti.

Ergüleç, O.H.E.’nin arabaya binen A.H.N.’nin sağ yanağını eli ile sıkmaya çalıştığını ve cinsel saldırıya teşebbüs ettiğini söyledi.

Ergüleç, olayın bilgilerine gelmesi üzerine alınan derdest emri gereği O.H.E.’nin tutuklandığı, vermiş olduğu gönüllü ifadesiyle şikayetçinin ifadesindeki olguların örtüştüğünü mahkemeye aktardı.

Ergüleç, KKTC vatandaşı olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti. 

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 3 bin TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 200 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve ayda haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner110