Cinsel tacize, 3 yıl hapislik

banner37

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, sanık Mehmet Terkan’ı “16 yaşından küçük kızı alıkoyma” ve “cinsel taciz” suçlarından yargıladı

Cinsel tacize, 3 yıl hapislik
banner99

“TOPLUMDA ÖFKE UYANDIRAN SUÇLAR”… Girne Ağır Ceza Heyeti Başkanı Füsun Cemaller, müşteki olan 15 yaşındaki kız çocuğunun babasının ek ifade verip şikayetlerini geri çektiklerini belirterek “zorla alıkoyma ve cinsel taciz” suçlarının toplumda huzursuzluğa yol açan ve öfke uyandıran suçlar olduğunu söyledi. Cemaller, sanığın yargılandığı “16 yaşından küçük kızı alıkoyma” ve “cinsel taciz” suçlarından suçlu bulup 3 yıl hapse mahkûm ettiklerini açıkladı.

Girne’de 2018 yılında 15 yaşındaki kız çocuğunu zorla aracına alarak dudaklarından öpen ve cinsel ilişkiye girmek istediğini söyleyen Mehmet Terkan, Girne Ağır Ceza Mahkemesi kararıyla 3 yıl hapse mahkum edildi.

Sanık hakkında verilen kararı Girne Ağır Ceza Heyeti Başkanı Füsun Cemaller okudu.

banner134
Cemaller, sanığın, müşteki kız ve arkadaşlarının önce Girne kale arkasında içtiklerini, daha sonra bir markete alkol almak için gittiklerini, sanık ile müştekinin araçta yalnız kaldığını, bu esnada Terkan’ın aracı sürerek müşteki kızı Karakum Halk Plajı’na götürdüğünü söyledi.

Cemaller, küçük kızı dudağından öpen sanığın cinsel teklifte bulunduğunu ancak müştekinin hasta olduğunu söyleyip kabul etmemesi üzerine geri döndüklerini belirtti. Müştekinin olayı babasına anlattığını kaydeden Cemaller, babanın polise giderek şikayetçi olduğunu ifade etti.

Cemaller, sanığın 9 aydır cezaevinde olduğunu belirterek, müşteki ile babasının ek ifade verip şikayetlerini geri çektiklerine değindi.

Cemaller, zorla alıkoyma ve cinsel taciz suçlarının toplumda huzursuzluğa yol açan ve öfke uyandıran suçlar olduğunu belirtti. Cemaller, sanığın yargılandığı “16 yaşından küçük kızı alıkoyma” ve “cinsel taciz” suçlarından suçlu bulup 3 yıl hapse mahkûm ettiklerini açıkladı.

(Kamalı Haber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75