Cinsel tacizle suçlanıyor, “Alkollüydüm, hatırlamıyorum” diyor

banner37

Türkiye’den çalışmak için ön izinle geldiği Gazimağusa’da, 117 gündür kaçak olan Bilal Habeş Aktaş, 16 yaşındaki kızı taciz ettiği gerekçesiyle ileride yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi

banner87
Cinsel tacizle suçlanıyor, “Alkollüydüm, hatırlamıyorum” diyor
banner90
banner99

“ÇOK ÇİRKİN BİR ŞEY”... Müşteri olarak bulunduğu pastanede bir kız çocuğuna cinsel tacizde bulunmaktan tutuklanan Bilal Habeş Aktaş, “Ülkeme gideyim. Aşırı derecede alkollüydüm. Olanları polisten öğrendim. Şaşkınım. Hiçbirini hatırlamıyorum. Böyle bir insan değilim, herkes tarafından sevilen biriyim. Benim de kızım, oğlum var. Çok çirkin bir şey, kabullenemiyorum” diyerek izahatta bulundu.

Sedef BOŞNAK

Türkiye’den çalışmak için ön izinli geldiği ülkede, 117 gündür kaçak yaşayan Bilal Habeş Aktaş, Gazimağusa’da müşteri olarak bulunduğu pastaneye gelen 16 yaşındaki kız çocuğunu taciz etmekten tutuklandı.

Meseleyle ilgili şikayet üzerine olay mahallinde tespit edilen Bilal Habeş Aktaş, işlediği iddia edilen “cinsel taciz” suçundan ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun, 20 günü geçmeyen bir süreyle, Lefkoşa Merkezi Cezaevi’nde tutuklu kalacak.

Mahkemede söz verilmesi üzerine konuşan Bilal Habeş Aktaş, cezaevinde kalacağı sürenin uzun olduğunu belirtti ve “Ülkeme gideyim. Aşırı derecede alkollüydüm. Olanları polisten öğrendim. Şaşkınım. Hiçbirini hatırlamıyorum. Böyle bir insan değilim, herkes tarafından sevilen biriyim. Benim de kazım oğlum var. Çok çirkin bir şey, kabullenemiyorum” diyerek ilginç izahatta bulundu.

Ülkede yasal statüsü ve bağı yok

Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mahir Türe’yi yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mahir Türe, zanlının, Gazimağusa’da müşteri olarak bulunduğu pastanede, pastane müşterisi 16 yaşındaki kıza, göz kırptıktan sonra, “Gel benim yanıma otur, hesabını ben ödeyim” diyerek cinsel tacizde bulunduğunu söyledi.

Olayın akabinde, müşteki çocuğun zanlıyla muhatap olmamasına karşın, zanlının tacizine devam ettiğini anlatan Mahir Türe, zanlının bu kez, garsona, hesabı ödemek için kasada duran müştekiyi işaret ederek, “Bayandan para alma, hesabını ben öderim” dediğini anlattı.

Mahir Türe, şikayet üzerine zanlıyı pastanede derdest emri gereği tutukladığını anlattı ve mahkemeden devam eden tahkikatına etki etme olasılığı bulunmayan zanlıyı hükümsüz tutuklu olarak cezaevine göndermesini talep etti.

Türe, ayrıca, zanlın 15 günlük ön çalışma izniyle ülkeye geldiğini, çalışma izni çıkartmayarak 107 günlük vize borcu bulunduğunu ve ülkede kaçak konumunda olduğunu belirterek, zanlının ülkede yasal hiçbir statüsünün bulunmadığına dikkat çekti.

Yaygın suç

Konu suçların ülkede yaygınlığına dikkat çeken Savcı Hasan Boşnak ise, ülkede yasal statüsü olmayıp kaçma ihtimali bulunan zanlının, işlediği öne sürülen suçta yargılanması halinde hapislik alacağının kuvvetle muhtemel olduğuna vurgu yaptı.

Hasan Boşnak, talebini yineledi ve mahkemeden zanlıyı 20 gün süresince cezaevine göndermesini talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıyı, her ne şart altında olursa olsun, 20 günü geçmeyen bir süreyle hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
AKTAS ADNAN
AKTAS ADNAN - 3 ay Önce

TUTUKLADIGINIZ BEY KAREKTERI DUZGUN BIRIDIR BU GIBI HADISELERI YAPACAK KAPASITESI YOKTUR PASTANENIN KAMERASI YOKMU INCELENIP ONA GORE KARAR VERIN

SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108