‘Cinsel tecavüzden’ yargılanacak

banner37

Serdarlı’da kiralık bir dairede 15 yaşındaki küçük kıza tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan 17 yaşındaki M.O.T., ileride yargılanmak üzere 3 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest kaldı

banner87
‘Cinsel tecavüzden’ yargılanacak
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Evden kaçan 15 yaşındaki kıza, Serdarlı’daki kiralık bir evde tecavüz ettiği iddia edilen 17 yaşındaki M.O.T., dün, babasının da huzurda olduğu bir esnada, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, işlediği iddia edilen suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Ocak ayında işlenen suçla ilgili, “16 yaşından küçük çocuğa cinsel tecavüz”, “vahim zarar” ve “çocuğun cinsel istismarı” suçlarından ileride yargılanacak olan M.O.T., 3 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest kaldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Dilşah Karayel’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ayfer Şefik Tekinay, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Geçitkale Polis Karakolu’nda görev yapan polis çavuşu Kamil Perçiner’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis çavuşu Kamil Perçiner, zanlının “16 yaşından küçük çocuğa cinsel tecavüz”, “vahim zarar” ve “çocuğun cinsel istismarı” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

banner134
Polis çavuşu Kamil Perçiner, 7 Mart’ta, kayıp olan küçük kızın Girne’de tespit edilmesinden sonra, psikolog ve sosyal hizmetler memuru eşliğinde verdiği ifade doğrultusunda meselenin soruşturmasına başladığını anlattı.

Kamil Perçiner, soruşturmanın Girne, Lefkoşa ve Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından da ayrıca yürütüldüğünü ifade ederek, zanlının 8 Mart’ta mahkeme huzuruna çıkarılıp, o günden beridir poliste tahkikat maksatlı tutuklu bulunduğunu dile getirdi.

Perçiner, mahkemeden temin ettiği sürede, meselenin soruşturmasını zanlının etki edeceği oranında tamamladığını ifade ettikten sonra, mahkemeden, ailesi ülkede yerleşik olup ülkede turist olan zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Yargıç Dilşah Karayel, bahse konu suçların yaygınlığına ve ciddiyetine vurgu yaptıktan sonra, KKTC dışına çakmaktan men ettiği zanlıyı 3 bin TL nakdi teminata bağladı.

Dilşah Karayel, haftada bir en yakın polis karakoluna ispat-ı vücut etmesini istediği zanlı lehine, KKTC vatandaşı 2 kefilin imza edeceği 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

Bir ay sonra 18 yaşında olacak olan zanlı, aile desteğiyle şartları yerine getirerek serbest kaldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75