banner6

Cinsel tecavüzün video görüntüleri inceleniyor

banner37

Gazimağusa’da alkol tesiri altındaki 16 yaşındaki kıza cinsel tecavüzde bulundukları suçlamasıyla tutuklanan F.A., A.Z.K. ve M.P.’nin tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı

Cinsel tecavüzün video  görüntüleri inceleniyor
banner151

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, alkol tesiri altındaki 16 yaşındaki kıza cinsel tecavüzde bulundukları iddiasıyla tutuklanan F.A., A.Z.K. ve M.P.’nin aleyhine başlatılan polis soruşturması derinleşti.

Meseleyle ilgili tahkikat maksatlı 3 gündür poliste tutuklu bulunan zanlılar dün yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzuruna çıkarıldı ve aleyhlerine 7’şer gün ek tutukluluk emri alındı.

Polis zanlı A.Z.K.’nin telefonunda kayıtlı olan, içerisinde F.A., A.Z.K. ve müştekinin görüntüsü olan 5 video ile emare topladığı güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

“Tecavüzü kaydettiler”

Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meselenin olgularını aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Löğmen Yücetürk’ü yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Löğmen Yücetürk, zanlıların, 26-27 Kasım 2021, 04.00 ile 07.30 saatleri arasında, Gazimağusa’da meydana gelen, “Cinsel tecavüz” ve “Özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

Löğmen Yücetürk, zanlıların, 16 yaşındaki kızı, Gazimağusa’nın Suriçi’ndeki bir işletmede konsere götürüp, rızasıyla alkol almasını sağladıktan sonra, önce bölgede bulunan bir bara ardından da M.P.’nin ortağı olduğu ve bahse konu konserin verildiği kapalı olan işletmeye götürüp, yine rızasıyla bol miktarda alkol almasını sağladıklarını anlattı.

Yücetürk, zanlıların, sarhoş olan müştekiyi, 04.30-05.00 saatleri arasında, müştekinin daha önce hiç girmediği A.Z.’nin Gazimağusa’daki ikametgahına götürüp, F.A. ve A.Z.K.’nin salon içerisinde, 16 yaşındaki kıza cinsel tecavüzde bulunduklarını anlattı.

Tanık polis ayrıca, zanlı A.Z.K.’nin tecavüzü telefonuyla videoya çekerek kayıt altına alıp, özel hayatın gizliliğini ihlal ettiğini de sözlerine ekledi.

Annesiyle, polise şikayete gitti

Müştekinin annesiyle birlikte, 28 Kasım’da polise yaptığı şikayet üzerine, zanlıları Gazimağusa’da tespit edip derdest emri gereği tutukladığını kaydeden tanık polis, müştekiyi, Gazimağusa Devlet Hastanesi’de doktor kontrolünden geçirttiğini ve son 3 gün içerisinde cinsel tecavüze maruz kaldığını öğrendiğini mahkemeye aktardı.

Tanık polis, tutukladığı zanlıların polise birer gönüllü ifade verdiğini belirttikten sonra, A.Z.K.’nin işlediği suçu itiraf edip, müştekiyle, F.A. ile birlikte cinsel ilişkiye girdiklerini ve tecavüzü cep telefonuna kaydettiğini itiraf ettiğini söyledi.

Polis, şahadetinin devamında, mahkemeden temin ettiği emir gereği zanlı A.Z.’nin huzurunda, olayın gerçekleştiği ikametgahta arama yaptığını ve incelenmek üzere salondaki 2 adet 2’li koltuğu, 1 adet laptopu ve 1 adet USB’yi bulup emare zapt ettiğini dile getirdi.

Zanlı A.Z.K.’nin emare zapt ettiği cep telefonunda, silinmiş, yani çöp kutusu klasöründe bulunan meseleyle ilgili 5 video görüntüsü tespit ettiğini kaydeden tanık polis, konu görüntüleri uzmanlar eşliğinde müştekiye gösterdiğini, müştekinin 5 videodaki kişilerden 1’inin kendisi, diğerlerinin de F.A. ve A.Z.K.’nin olduğunu teşhis ettiğini kaydetti.

Tanık polis, zanlılardan DNA için kan örneğinin yanı sıra, video görüntüleri olan F.A. ve A.Z.K.’den ise mukayese amaçlı ses ve görüntü örnekleri alındığını ifade etti.

Güvenlik kameraları incelemede

Tanık polis, müştekinin en son konserin gerçekleştiği işyerine gittiğini hatırladığını, ancak gözünü açtığında kendisini A.Z.K.’nin evinde bulduğu beyanı üzerine, konu işyerine ait güvenlik kamera kayıtlarını detaylı bir şekilde incelemeye aldıklarını mahkemeye aktardı.

Tanık polis, ciddi suçla ilgili yapması gerekenleri tek tek sıraladı ve gerekli araştırmasını salimen tamamlayabilmek için serbest kalması halinde tahkikatına etki etme olasılığı bulunan zanlılar aleyhine mahkemeden ek süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, zanlıların 7’şer gün daha poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110