banner6

Çipuraları, camsil ve plastik çekiçle tartmış

banner37

Bir balıkçıda çalışan zanlı A.Y., tartıda hile yaparak müşterilerden aldığı fazladan parayı zimmetine geçirmekle suçlanıyor

Çipuraları, camsil ve plastik çekiçle tartmış
banner99

6 ÇİPURAYI 70.80 TL PAHALIYA SATTI… Cihangir’deki balıkçıda çalışan zanlının 3 Ekim’de 2 erkek şahsın aldığı 183 TL tutarındaki 6 adet çipura balığını tartıya camsil ve plastik çekiçle birlikte koyarak tarttığını ve müşterilerden 253.80 TL aldığını, aradaki fark olan 70.80 TL’yi de sirkat ettiğini belirten polis, yeni başladığı soruşturma çerçevesinde A.A.’nın aleyhine şimdilik 1 gün tutukluluk emri aldı. Polis, işyerinin güvenlik kameralarının görüntülerinin inceleneceğini ve müşterilerin ifadelerine başvurulacağını açıkladı.

Emine UYSAL ÇALUDA


Cihangir’de faaliyet gösteren bir balıkçıda çalışan zanlı A.Y (E-29) müşterilere satacağı 6 çipurayla birlikte tartıya camsil ve plastik çekiç de koyup, hile ile aldığı parayı çaldığı gerekçesiyle tutuklandı.


“Hile ile sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı A.Y. dün tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı.
 


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ozan Kuşak’ı dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşak, 03.10.2021 tarihinde saat 11.40’ta Cihangir’de faaliyet gösteren Bozdağ Balıkçılık isimli iş yerinde çalışan Cihangir’de sakin A.Y.’nin iş yerine müşteri olarak gelen henüz kimlikleri tespit edilemeyen iki erkek şahıstan, aldıkları altı adet çipura balık bedeli olan 183 TL alması gerekirken, hile ile iş yerinde bulunan camsil ve plastik çekici balıklarla birlikte tartıp 253.80 TL para tahsil ederek, müşterilerden fazladan aldığı 70.80 TL’yi sirkat etmekle methaldar olduğunu kaydetti.


Olayın polise 06.10.2021 tarihinde rapor edildiğini ve hilede kullanılan camsil ve plastik çekicin tespit edilip emare olarak alındığını belirten Kuşak, müşterilerden alınacak birçok ifade ve incelenecek kamera görüntüleri olduğundan zanlının poliste bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

banner134


Yargıç Mine Oznakaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104