“Çırağa, cinsel saldırıda bulunduğunu itiraf etti”

banner37

Bir oto elektrik dükkanına misafir olarak giden zanlı C.A.’yı, iş yerinde çırak olarak çalışan 14 yaşındaki erkek çocuğa cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla mahkemeye çıkaran polis, zanlının suçu kabul ettiğini açıkladı

“Çırağa, cinsel saldırıda bulunduğunu itiraf etti”
banner90
banner8

“İLK ŞİKAYETİ USTASINA YAPTI”… C.A.’yı dün mahkemeye çıkaran polis, olayın ekim ayı içerisinde meydana geldiğini, müşteki çocuğun ilk şikayeti ustasına yaptığını, polisin bilgisine ise 26 Kasım’da getirildiğini belirterek, Girne’de tespit edilerek tutuklanan zanlının verdiği gönüllü ifadesinde suçunu itiraf ettiğini söyledi. Mahkeme, C.A.’nın soruşturma amacıyla 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Emine UYSAL ÇALUDA
 

Lefkoşa’da bir oto elektrik dükkanına misafir olarak giden zanlı C.A., iş yerinde çırak olan 14 yaşındaki erkek çocuğa cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı. 


“Çocuğun cinsel istismarı” ve “Cinsel saldırı” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hüseyin Ergüleç’i dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, zanlı C.A.’nın “Çocuğun cinsel istismarı” ve “Çocuğa cinsel saldırı” suçlarına methaldar olduğunu belirtti.
 

banner134

Polis memuru Hüseyin Ergüleç, zanlının 2020 Ekim ayı içerisinde Lefkoşa’da Marmara bölgesinde bir oto elektrik dükkanı içerinde, misafir olarak bulunduğu sırada çırak olarak çalışan U.Ş.’yi boynundan ve 

dudaklarından öpüp yine eliyle kalçasını sıkıp cinsel saldırıda bulunduğuna vurgu yaptı.


Ergüleç, çocuğun ilk şikayeti ustasına yaptığını kaydederek, olayın polisin bilgisine 26.11.2020 tarihinde rapor edildiğini ve mesele ile ilgili soruşturma başlatıldığını anlattı.


Zanlının aynı gün Girne’de tespit edilip, derdest emri gereği tutuklandığını aktaran Ergüleç, zanlının meseleyle ilgili polise bir gönüllü ifade verip, suçunu itiraf ettiğine vurgu yaptı.


Meselenin ciddiyetine dikkat çeken Ergüleç, zanlının vermiş olduğun gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibinin  yapılacağını, alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için üç gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Mahkemede söz hakkı verilen zanlı, herhangi biri beyanda bulunmadı.


Yargıç Temay Sağer, suçun ciddiyetine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75