‘Çocuğa cinsel istismar’ iddiası çok yönlü araştırılıyor

banner37

Eylül – Kasım ayları içerisinde Hamitköy’deki evine misafir olarak gelen 10 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen F.A.’nın tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı

‘Çocuğa cinsel istismar’ iddiası çok yönlü araştırılıyor
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Eylül – Kasım ayları içerisinde Hamitköy’deki evinde, misafir olan ailenin 10 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen F.A.’nın tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı.

   Mahkemeye çıkarılan zanlının avukatı, çocuğun ailesinin içerisinde ‘cinsel istismar suçu’ işleyen kişiler olduğu iddiasını sürdürdü.

   Mahkeme, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 6 gün süreyle tutuklu kalmasına karar verdi.

banner134
   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Okan Özkoçak, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

   Özkoçak, zanlı F.A.’nın, Eylül - Kasım 2020 tarihleri arasında Hamitköy’deki evinde, ailesiyle birlikte misafir olarak bulunan 10 yaşındaki kız çocuğuna sağ eliyle cinsel organını okşamak ve dudağından öpmek suretiyle cinsel saldırıda ve istismarda bulunmak suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

   Olayın 13 Kasım 2020 tarihinde polise rapor edildiğini ve zanlının aynı gün mahkeme emriyle tutuklandığını söyleyen Özkoçak, söz konusu meselenin oldukça hassas olduğunu dile getirdi.

   Polis memuru Okan Özkoçak, zanlının üç günlük tutukluluk süresince 9 kişiden ifade alındığını belirtti.

   Özkoçak, zanlının eşinin, bazı ciddi iddiaları üzerine zanlının cep telefonunun data incelemesine gönderildiğini kaydetti.

   Zanlının Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirildiğini ve çıkacak raporların beklendiğini belirten Özkoçak, alınması gereken birçok ifadenin, incelenmesi gereken telefonların bulunduğunu, zanlının serbest kalması halinde soruşturmaya etki etme olasılığı bulunduğundan 6 gün süreyle daha tutuklu kalmasını talep etti.

   Zanlının avukatı tutukluluk süresine itiraz etmezken, kız çocuğunun ailesinde sorunların bulunduğunu, çocuğun dedesinin de geçmiş dönemde bir başka meselede çocuk istismarı suçundan methaldar olduğunu, aile içerisinde çocuğun anne ve babasının cinselliği yaşadığı anlara istemeden tanık olduğunu ve konuların konuşuluyor olabileceğini iddia ederek, çocuğun böyle bir travma yaşıyor olabileceğini savundu.

   Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 6 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75