“Çocuğu aldırmazsan seni öldürürüm, polisi ararsan balkondan aşağı atarım”

banner37

Iraklı Mustafa Agha, 6 haftalık hamile olan eşini ‘çocuğu aldırması için’ darp ettiği suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemede eşinden ayrılmak istediğini söyledi

banner87
“Çocuğu aldırmazsan seni öldürürüm, polisi ararsan balkondan aşağı atarım”
banner90
banner8

“AYRILMAK İSTEDİĞİM İÇİN BENİ TEHDİT ETTİ”… Aralık ayında evlendiği 6 haftalık hamile eşini darp etmekten çıkarıldığı mahkemede söz alan Mustafa Agha, eşinden ayrılmak istediğini belirterek, “Beni rahat bırak, her şey senin olsun dedim ama o, ‘sana neler yapacağım’ diyerek beni tehdit etti ve polisi aradı. Darp ve tehdit etmedim” dedi.

6 haftalık hamile olan eşini ‘çocuğu aldırması için’ darp ederek ölümle tehdit ettiği suçlamasıyla mahkemeye çıkarılan Mustafa Agha isimli Iraklı genç, aleyhindeki suçlamaları kabul etmeyerek, ayrılmak istediği için eşinin kendisini tehdit ettiğini ve polise şikayette bulunduğunu savundu.

Mahkeme, Mustafa Agha’yı yargılanıncaya kadar cezaevine gönderdi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Fezile Kesat, zanlının 9 Mart 2020 tarihinde Girne’de Zeytinlik Sokak’ta evi içerisinde aralarında hamilelik yüzünden çıkan tartışmada 6 haftalık hamile olan eşini kollarından çekip, daha sonra iterek darp suçu işledikten sonra, “çocuğu aldırmazsan seni öldürürüm. Polisi ararsan seni balkondan aşağı atarım” diyerek tehdit ettiğini ifade etti.

Zanlının aynı gün tutuklandığını, müştekinin doktor kontrolünden geçirildiğini kaydeden Kesat, sağ el bileği ile sağ kolunda kızarıklık tespit edildiğini ifade etti.

Zanlının Irak vatandaşı olduğunu, ülkede öğrenci olarak bulunduğunu, eşi ile 2019 yılı Aralık ayında evlendiğini kaydeden Kesat, şiddet ve poliçeler yasasına aykırı hareket suçlarından da askıda iki meselesi olduğunu belirterek, teminat talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı ise ayrılmak istediğini söyleyerek, “Beni rahat bırak, her şey senin olsun dedim ama o ‘sana neler yapacağım’ diyerek beni tehdit etti. Sonra polisi aradı. Darp ve tehdit etmedim” iddiasında bulundu.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının 2019 yılında şiddet suçundan dolayı askıda meselesi olduğunu, kısa bir süre sonra benzer suç işlediğini, serbest kalması halinde tekrarlayabileceğini ifade ederek, 20 günü aşmayacak bir şekilde cezaevine gönderilmesine emir verdi.

(KAMALI HABER)

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75