Çocuğu alıkoyma ve cinsel tecavüzle suçlanıyor

banner37

Güzelyurt’ta ailesi tarafından polise kayıp olarak bildirilen 16 yaşından küçük kız çocuğuyla cinsel ilişkiye girdiği belirtilen zanlı M.Ç.tutuklandı

Çocuğu alıkoyma ve cinsel tecavüzle suçlanıyor
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Güzelyurt’ta ailesi tarafından polise kayıp olarak bildirilen 16 yaşından küçük kız çocuğu, zanlı M.Ç ile tespit edildi. Çocukla, Lefkoşa’da ormanlık bir alanda cinsel ilişkiye girdiği tespit edilen zanlı M.Ç, çocuğu alıkoyma ve cinsel tecavüz suçlamalarıyla tutuklandı.

Yargıç Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis çavuşu Tolga Ateşli’yi dinletti.


Mahkemede mesele ile ilgili yeminli şahadet veren Ateşli, zanlı M.Ç.’nin Güzelyurt’ta daha önceden tanıdığı 16 yaşından küçük kız çocuğunu 7 Eylül’de aracına alarak Lefkoşa’ya getirdiğini ve ormanlık bir alan içerisinde, söz konusu kız ile cinsel ilişkiye girdiğini belirtti.


Polis çavuşu Tolga Ateşli, olayın polisin bilgisine kızın kayıp olduğu bilgisi ile geldiğini ve daha sonra yapılan araştırmada söz konusu kız çocuğunu, zanlının alıkoyduğunun tespit edildiğini mahkemeye aktardı.


banner134
Ateşli, kızın verdiği ifade ile zanlının verdiği ifadede cinsel ilişkiye girdiklerinin belirtilmesi üzerine kızın doktor kontrolünden geçirildiğini ve söz konusu ilişkinin gerçekleştiği tespitinin yapıldığını kaydetti. 


Ateşli, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın henüz tamamlanmadığını, müştekinin yeniden doktor kontrolünden geçirileceğini söyleyerek, zanlının soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şafak Baydar
Şafak Baydar - 2 hafta Önce

Topluma zarar verenlere zarar verilmeli. Yoksa bunlar günden güne çoğalıp başımızı ağrıtıyorlar.

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75